SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal: ‘Kadıköy’de son sözü Fenerbahçe söyler’

Fenerbahçe Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, "Kadıköy'de son sözü Fenerbahçe söyler. Biz de son sözü söyleyeceğiz. Elimizde ki kadro belli, oyuncular belli. Sahaya çıkan oyunculara bakmak bence doğru değil, tüm takıma bakmak gerek" dedi.

Güncellenme: 18:59, 23/02/2020
Ersun Yanal: ‘Kadıköy’de son sözü Fenerbahçe söyler’

Süper Lig’in 23. haftasında Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı konuk ettiği dev derbi öncesinde açıklamalarda bulunan Ersun Yanal maç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yanal, “Öncelikle derbi, bugün futbolun güzel olduğu, topun fazlaca sahada kaldığı, hakemin ve VAR’ın konuşulmadığı, oynanan topun konuşulduğu bir maç olsun. Maç öncesine bakarsak, bu ateşin olduğu ender maçlardan birtanesi. Bu maçlar bayram havasında geçer” şeklinde maçla ilgili dileklerini dile getiren Yanal kadro tercihleri hakkındaki soruya ise şöyle yanıt verdi:

“Kazanmak için oynayacağız, Kadıköy’de son sözü Fenerbahçe söyler. Biz de son sözü söyleyeceğiz. Elimizde ki kadro belli, oyuncular belli. Sahaya çıkan oyunculara bakmak bence doğru değil, oyunu oyuncular üzerinden değerlendirmek, hamlelere bakılması gerekiyor. İlk 11’deki oyunculara bakmak yerine takıma bakmak gerek.”