SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’in 23. haftasında Beşiktaş deplasmanından 1 puanı son dakika golüyle kurtaran Trabzonspor’da teknik direktör Hüseyin Çimşir, 90 dakika sonrasında yayıncı kuruluşa mücadeleyi yorumladı. Çimşir, istediklerin oyunu sergileyemediklerini ifade ederken, “Kimsenin bize puan verdiği yok” dedi. İşte Trabzonspor’un teknik patronunun açıklamaları;

“Bugün maçın geneline baktığımız zaman 1 puan sevindirici. Özellikle maçın başında da söylemiştim, Beşiktaş topa sahip olan bir takım. Biz topu bir dönem onlara verdik ama topu kazandıktan sonra top kayıpları yaptık, geçişle alakalı sıkıntılar yaşadık. İkinci yarıya başlarken baskı bekliyorduk ama 45-65 arası ciddi bir baskı oldu. 70’ten sonra oyuna ortak olduk. Ondan sonra da pozisyon verdik ama son dakikada golü atmak, bu taraftarın önünden 1 puan kazanmak önemliydi.

İLGİLİ HABER Sergen Yalçın: Yarışın içinde olduğumuz söylenemez Sergen Yalçın: Yarışın içinde olduğumuz söylenemez

Biz buralara emeğimizle, hakkımızla geldik. Sonuna kadar bu yarışın, bu mücadelenin içindeyiz. Farklı farklı algılar oluşturuluyor, kimsenin bize puan verdiği yok, kendi emeğimizle puanları kazanıyoruz. Takımın kaybetmemesinden, o mücadelesinden sonuna kadar memnunum. Maçı bırakmamak gerekiyor son düdüğe kadar. Pes etmeden biz, üstümüze düşeni yapmaya çalışıyoruz. Takımın o mücadelesinden ve kaybetmeme isteğinden memnunum. İnşallah hedeflerimize ulaşırız.

Ekuban bizle beraber uzun bir aradan sonra çarşamba günü çalıştı. 3 günlük antrenmanla normal şartlarda kadroya da almayı düşünmüyordum, iki antrenmana çıkmıştı. Kamil’i Sturridge’le değiştirme sebebim orta sahayı daha dirençli hale getirmeyi istememdi. Beşiktaş, Başakşehir maçında da aynı oyunu oynamaya çalıştı. Biz burada ona daha fazla direnç vermeliydik. Bunun eksikliğini yaşadık. Bizim takım bundan sonra da giderek temposunu artıracak.”

BASIN MENSUPLARINA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

Oyunun belli bölümlerinde ciddi baskı yediklerini dile getiren Çimşir, “Beşiktaş ligde özellikle bu zamana kadar topa en fazla sahip olan ikinci takım. Bunu biliyorduk. Geneline bakıldığında bizim planımız bu değildi. Top kayıpları yaptık. Beşiktaş'ın baskısını bekliyorduk. Özellikle top bizdeyken ileri taşıma ile alakalı problemler yaşadık. İkinci yarının başıyla 45-60 arası ciddi baskı yedik. Değişikliklerle oyuna ortak olduk ama son dakikaya kadar maçı bırakmadan attığımız golle 1 puanı kurtardık” ifadelerini kullandı.

Maçın başında atılan golden sonra oyuncuların skoru koruma içgüdüsüyle geriye yaslandıklarını aktaran Hüseyin Çimşir, “Skorun verdiği geri yaslanma olabilir. Değiştirdiğimiz formatlarla kenarlardan gelmeyi planladık. Kenardan ziyade merkezde çok boşluklar oldu. Pozisyon değişiklikleriyle bunu azaltmaya çalıştık ama bunda çok başarılı olamadık. 2-1 öne geçince Beşiktaş da yaslandı. Bazen psikolojik olarak geri yaslanma oluyor” açıklamasını yaptı.

Sturridge'in oyundan alınıp yerine Kamil Ahmet'in alınmasıyla ilgili gelen bir soruyu başarılı çalıştırıcı, şöyle cevaplandırdı:

“Uzun aradan sonra Ekuban çarşamba günü antrenmana başladı. Kadroya almayı da düşünmüyordum. İki antrenmanla bizimle oldu. Kamil'i özellikle orta saha oyununda topu tutmak ve ortayı dirençlendirmek için aldım. Daniel Sturridge'in savunma aksiyonlarında aksama gördüğüm için oyundan aldım.”

“Oynamaya çalışan bir takımız”

Ligin genelinde oynadıkları mücadelelerin belli bölümlerinde tempo düşüklüğü yaşadıkları yönünde gelen eleştirilere katılmadıklarını söyleyen genç teknik adam, “Sivas maçında 65 dakika çok iyi tempo yaptığımızı düşünüyorum. Bu tempo düşüklüğü değil ama oyuncuların skorun verdiği avantajla kendilerini geri çekme olarak değerlendiriyorum. Biz oynamaya çalışan bir takımız. İyi bir oyuncu yapımız var. Maçların hikayeleri değişik oluyor. Taraftar baskısı son şans olması. Beşiktaş, Başakşehir maçında da oyununu oynamaya çalıştı. Bizim burada Beşiktaş'a daha fazla direnç göstermemiz gerekiyordu. Bizim takımın bundan sonra da temposunu arttıracağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Sörloth'un bonservisi opsiyonu bizde”

Beşiktaş karşısında iki gol atan Sörloth'un bonservisini almak için erken bir girişimde bulunup bulunmayacaklarıyla alakalı Çimşir, “O konuyla ilgili bir yılı daha var oyuncunun. Aceleye gerek yok. Opsiyon zaten bize ait. Tabii kulüp politikası ama şu an için öyle bir düşünce yok. Sonuna kadar beklemek var” diye konuştu.

Takım içindeki şampiyonluk havasıyla ilgili ise Hüseyin Çimşir, “Bunu konuşuyoruz. Kendim de dile getirdim, oyuncular da. Bizim bir hayalimiz var, sonuna kadar devam ediyoruz. Oyuncuların inancı var. Sezon sonunda ne olur onu görmek lazım. Bizim hedefimiz ve hayalimiz var. Mücadelemizi veriyoruz” dedi.

Sosa, Ndiaye ve Doğan Erdoğan üçlüsünün Beşiktaş orta sahası karşısında etkisiz kalıp kalmadığıyla ilgili Çimşir, “Mikel önemli oyuncu. Ama onun yerine görev verdiğimiz arkadaşların elinden geleni yaptığını düşünüyorum. Ben mücadele anlamında özellikle iyi oynandığını düşünüyorum. Sadece orta saha olarak değil. Orta sahada bazen paylaşım sıkıntıları yaşadık. Sadece 3 oyuncuya bağlamak çok doğru değil” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:41,