SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: 20 küsur yıl sonra kaybeden hoca olmak istemez

Türkiye bu hafta sonu oynanacak Fenerbahçe Galatasaray derbisine kilitlendi. Yayıncı kuruluşta spor yorumcusu Mehmet Demirkol derbi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Süper Lig'de merakla beklenen Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yorumladı. 20 yıllık Kadıköy serisinin Fenerbahçe'ye baskı oluşturduğunu vurgulayan Demirkol, teknik direktörlerin ilk 11 tercihlerini değerlendirdi.
"BİRİ GUSTAVO'YU, BİRİ LEMINA'YI İSTER" ----------- "İki teknik direktöre sorsan, 'Kim mutlaka sahada olsun?' desen, Ersun Yanal, 'Gustavo olsun, gerisini düşüneyim' der. Fatih Terim, -Muslera'yı dışarda bırakıyorum- ''Lemina' der. Bu iki oyuncu olmayınca, bu teknik direktörlerin maçı oldu, oyunculardan ziyade."
"HER YERİ DEĞİŞMEK GEREKİYOR" --------- "Emre'nin yerine birini koyarsın oraya. Emre etkisi vermeyebilir ama o günlük başkasını koyarsın. Lemina'nın yerine başkasını koymak için her yeri değiştirmek gerekiyor."
"FALETTE, RAMI'DEN DAHA SÜRATLİ" --------- "Daha geçen hafta 'Hazır değil.' dedi hoca. Rami, 5 günde hazır olacaksa, bu kadar zaman niye oturdu? Galatasaray'ın baskın bir oyun oynayacağını tahmin edebiliriz. Falette, Rami'den daha süratli bir oyuncu gibi geliyor bana. Kalana itirazım yok, doğrusu budur. Dirar sağ önde, Hasan Ali sol bekte."
"SERI, EMRE, BELHANDA ÜÇLÜSÜ..." ------- "Seri-Belhanda-Emre Akbaba üçlüsüne, Fenerbahçe fiziksel olarak üstün gelebilir."
"YANAL, KAYBEDEN HOCA OLMAK İSTEMEZ" ------------ "Ersun Yanal, '20 küsur yıl sonra kaybeden' hoca olmak istemeyebilir. Böyle bir baskı var. Bir gün bunun bitmesi Fenerbahçe açısından esasında orta ve uzun vadede yararlı olacak. Çünkü elde bir tek bu kaldı. Bunun üzerinden dönüyor her şey."
"ALEX, 'HİÇ BİTMEZ' DEMİŞTİ" ----------- "İki sene önce Alex'e sormuştum, 'Hiç bitmez bu.' demişti. Taraftarda öyle bir durum var. Ama bence bir baskı oluşturuyor bu."
"ACAYİP İŞLER BUNLAR" ----------- "Bütün localar satılmışsa, hepsinin sahibi varsa, ne yapacaksın? Buradaki sebebin ne olduğunu bilmek lazım. Onun dışındaki 'Karşılarım, karşılamam' işleri, acayip işler bunlar. Bütün sezonun en çok beklenen maçı bu. Tarafların ortak olduğunu unutmamaları lazım. Bizde savaş var. Böyle olmaz."
"KULÜPLER BİRLİĞİ'NDE ORTA YOLU BULUN" --------------- (TSYD'nin verdiği tarih ile ilgili olarak) "Belli ki burada bir iletişim kazası oluşmuş. Anlayamadığım şey, bu niye hâlâ duruyor internet sitesinde? "Ayrıca sorayım, ne konuşacaksınız? Ne olacak konuşulacak da? Kulüpler Birliği'nde bulun orta yolu."
"KULÜBEDE OLMASI DA BİR ŞEYDİ" ------------ "Şu an için en az yokluğu hissedilecek isim Sturridge. Ancak yine de kulübede olması bir şey. Çünkü oradaki oyuncular birbirlerini yukarı çektiler."
"BEŞİKTAŞ'TAKİ ASIL SORUN..." ----------- "Beşiktaş'taki asıl sorun şu, Beşiktaş'ın hem kadrosu sığ hem de kadroyu çok yukarıda tutman gerek, sürekli. Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışından kopması, Beşiktaş'ı çok zorlar. Çünkü zaten formda olmayan bir ekibi motive etmekte zorlanırsınız."
"BEŞİKTAŞ İÇİN ÇOK ÇOK ÖNEMLİ" ------------- "Beşiktaş açısından çok çok önemli maç. Şampiyonluk mücadelesinin içinde kalmaktan fazla anlam ifade ediyor."