SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrem Akın kimdir? Survivor İrem Akın kaç yaşında ve nereli?

Survivor 2020'nin henüz ilk bölümlerinde sakatlanarak diskalifiye olan Şaziye İvegin Üner'in yerine İrem Akın'ın katılacağı açıklandı. Peki İrem Akın kimdir? İrem Akın kaç yaşında ve nerelidir?

Güncellenme: 23:53, 21/02/2020
İrem Akın kimdir? Survivor İrem Akın kaç yaşında ve nereli?

Survivor yarışmasında heyecan devam ediyor. Bu akşamki yeni bölümde adaya iki yeni isim katılacağı açıklandı. Bunlardan biri İrem Akın oldu. Survivor’un ilk günlerinde sakatlanarak diskalifiye olan Şaziye İvegin Üner’in yerine Ünlüler takımına milli sporcu İrem Akın dahil edildi. Peki İrem Akın kimdir? Survivor İrem Akın kaç yaşında ve aslen nerelidir? İşte yarışmacının biyografisi…

İREM AKIN KİMDİR?

İrem Akın, 21 yaşında Çorlu doğumludur. Kick Boks, Muaythai ve Boks Milli Takımı’nda yer alan, farklı kategorilerde Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları elde etmiştir.

Çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren Akın, boksta da kick boksta yakaladığı başarıya ulaşmayı hedefliyor.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’nü okuyan başarılı sporcu boksa 7 yaşında başlamıştır.

İrem Akın, “Benim mahallemde genellikle erkek çocuklar vardı. Beni oyunlara dahil etmiyorlardı. Ben de bunlarla sürekli kavga ediyordum. Erkekleri dövüyordum. Oturduğum mahallede bir kick boks antrenörü vardı. O beni görmüş. Babamla konuşmuş. ‘Mahalledeki bütün erkekleri dövüyor, spora başlatalım’ demiş. Bu sayede kick boks ile spora başladım.” diye kendini tanımlıyor.

 

Yayınlanma Tarihi:20:49,