SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: 4 sene sonra anlayacağız kimin haklı kimin haksız olduğunu!

Mehmet Demirkol 4 büyük takımın gündemini değerlendirdi. -Demirkol, Galatasaray'ın sözleşme uzatma teklifini kabul etmeyen Mustafa Kapı olayı için 'Bu boş bir tartışma' dedi.

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol BeINsport ekranlarında yayınlanan BeINmanşet programında gündemi değerlendirdi. Galatasaray'ın kadro dışı bırakma kararı aldığı Mustafa Kapı konusunu da değerlendiren Demirkol, ''4 sene sonra kimin haksız olduğunu anlayacağız'' ifadelerini kullandı. İşte Demirkol'un açıklamalarından satır başları...
''Riekerink döneminden beri Mustafa Kapı bekleniyor. O dönemden beri istenen seviyede gelişme gösterme konusunda bir direnci olduğu söyleniyor. Bazen olur. Bazı futbolculara bazı yaş dönemlerinde olur.''
'BİR POTANSİYEL OYUNCUSU SADECE O KADAR' ------------- ''Galatasaray'da üzerine çok gidildiği biliniyor Fatih Hoca da dahil ama ortada öyle bir gelişim yok gibi gözüküyor. Bugün sosyal medyada ortalığı ayağa kaldırmak gereksiz. Bu boş bir tartışma. Mustafa Kapı bir potansiyel oyuncusu sadece o kadar. 4 sene sonra anlayacağız neyin doğru, neyin yanlış olduğunu; kimin haklı, kimin haksız olduğunu. Ancak şunu söyleyeyim, bu açıklama doğru değil, daha kibar bir şekilde yapılabilirdi.''
'ÜSLUBU BEĞENMEDİĞİMİ SÖYLEYEYİM' --------- ''Bu açıklama doğru bir açıklama değil daha düzgün bir açıklama yapılmalıydı. Ne olursa olsun o yaştaki bir futbolcuyu taraftarın önüne atmak doğru değil. Diğer oyuncular açısından da doğru bir tavır değil bu. Ben üslUbu beğenmediğimi söyleyeyim.''
''Zaten finansal olarak çok sıkışmış durumda kulüpler bir de elindeki yetenekleri yağmalatırsa... 17-18 yaşında kaçmaya başlarlarsa işimiz zor. Bunu sadece kazan kazan modeliyle başarabilirsin. Büyüklerin A takımına uğramadan Avrupa'nın A takımlarında oynamaya başladı futbolcularımız bu büyük risk. İyi yönetmek lazım.''
"Trabzonspor'un ilk golündeki pas örgüsü çok iyi ve Sörloth'tan çok iyi bir santrfor koşusu var. Çok kararlı bir koşu ve vuruş. Hiçbir tedirginliği yok
"Sivasspor'da oyun ve taktik sadakati çok yüksek seviyede. Normalde şampiyonluk potasına giren Anadolu kulüplerinde işler iyi gitmediği zaman kırılmalar olabiliyor ama Sivas'ta olmadı. Hep istediler."
"Trabzonspor'da hep yerli oyunculardan, altyapıdan çıkan genç oyunculardan bahsediyoruz ama dün sadece Uğurcan vardı, tamamı yabancıydı. Umuyorum bu, geçici olur. İlk 11 için söylüyorum bunu."
"Ersun Yanal'ın MKE Ankaragücü maçından sonra yaptığı açıklama çok açık. Aslında tercümesi şu, 'Benim yaptığım esasında yapılacak bir iş değil ama Fenerbahçeliyiz ne yapalım, yapıyorum.' diyor. Başka bir şey çıkar mı bu anlatılanlardan?"
"Fenerbahçe'nin savunma standardı yok. Kaleci ve savunması baz oluşturamıyor, oyunu tutamıyor. Bu yüzden Fenerbahçe'nin hücumunun sürekli çok iyi olması lazım."
"Biz bundan 3 hafta önce Fenerbahçe'nin ne kadar derli toplu bir futbol oynadığından bahsetmiştik. Ancak iki tane pozisyonun da altını çizmiştik. Dirar'ın yaptığı 2 hatayı Visca gol yapsaydı biz burada başka şeyler konuşuyor olabilirdik."
"Altay'ın potansiyeline çok güvenmekle birlikte çok hata yaptığını kabul etmemiz lazım. Yan toplarda hata yapıyor, hamle seçimlerinde hata yapıyor ancak daha önemlisi, hem savunma oyuncularının hem de Altay'ın yanlış pozisyonlarda yakalanması."
"Galatasaray, merkezi iyi oturttu ama işi savunma beklerinden, iki savunma kanadının kaliteli ayaklarıyla hücumu genişleterek çözüyor"
"Mariano, önemli oyuncu. Çünkü oyun kurucu, kanattan oyun kuran zeka ve yetenek kendisinde var."
"Muslera, çok değişik bir standart. Şu anda ona benzetebileceğimiz bi' Uğurcan performansı var. O seviyede başka bir performans yok ligde. Muslera, herkesi kötü gösteriyor."
"Bütün hikayeyi başa saralım. Şampiyonlar Ligi'nde başarısızlık, ligin ilk yarısında kötü futbol. Teknik direktör ve yönetim arasında çekişme var. Bütün bunların içerisinde ayakta kaldı kadro. Bu çok bir karakter gösterisi ve bunun sebebi de Fatih Terim."
"Beşiktaş, tamamen Quaresma'nın üzerine kurulu bir oyundan başka bir oyuna geçti. Bu oyunculardan, Quaresma tarzı bir katkı beklenmiyordu. Oyunlar birbirinden farklı, performanslar kabul edilebilir değil."