SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Parviz Abdullayev kimdir? Survivor Parviz Abdullayev kaç yaşında ve nereli?

Survivor 2020 yarışmacıları arasında yer alan Parviz Abdullayev profesyonel kikckboks sporcusu olarak tanınıyor. 2010 yılında Azerbaycan'da yılın ilk 10 sporcusundan biri olarak seçilen Parviz Abdullayev'in hayatı hakkındaki bilgileri sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz.

Güncellenme: 22:44, 16/02/2020
Parviz Abdullayev kimdir? Survivor Parviz Abdullayev kaç yaşında ve nereli?

Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor yarışmasında Ünlüler takımında yer alan Parviz Abdullayev’in hayatı merak konusu oldu. Profesyonel kikboks kariyeri ile ön plana çıkan Parviz Abdullayev’in biyografisini sayfamızdan görebilirsiniz. Peki Parviz Abdullayev kimdir ve kaç yaşındadır?

PARVİZ ABDULLAYEV KİMDİR?

Parviz Abdullayev 5 Ocak 1986 yılında Azerbaycan’da doğdu. Şimdiye kadar profesyonel olarak 55 dövüşe katıldı. Bu dövüşlerden 49 zafer, 26 nakavt ve 6 yenilgi aldı. 2010 yılında Azerbaycan’da yılın ilk 10 sporcusundan biri ilan edildi. Parviz Abdullayev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından spordaki başarısından dolayı yeni bir daire ile ödüllendirildi.

Parviz Abdullayev 2011’den beri “Cobra” kickboks kulübüne liderlik ediyor.

2013 yılından bu yana Olağanüstü Haller Bakanlığı Spor Sağlıklı Merkezinde katkıda bulunmaktadır. Gabala Spor Kulübü’nü temsil etmektedir. Evli ve 2 oğlu var. Genç olmasına rağmen oğlu Yusif’i boksta eğitiyor.