SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nefes kesen Smaç Yarışmasında Derrick Jones Jr, Aaron Gordon’ı Mağlup Etti

Nefes kesen 2020 All-Star Smaç Yarışmasını Miami Heat forması giyen Derrick Jones Jr. kazandı.

2020 NBA All-Star Smaç Yarışması; Miami Heat forması gereken Derrick Jones Jr., Orlando Magic forması giyen Aaron Gordon, Milwaukee Bucks forması giyen Pat Connaughton ve Los Angeles Lakers forması diyen Dwight Howard’ın kapışmasına sahne oldu.
Derrick Jones Jr., final turunda karşılaştığı Aaron Gordon’ı ekstra smaçlar sonunda mağlup ederek 2020 NBA All-Star Smaç Yarışması şampiyonu oldu.
Final turunda DJJ ve Aaron Gordon’ın bastığı 50 puanlık smaçların ardından tie-break turuna gidildi. Bu turda da isimler ilk smaçlarında 50 puanı cebine koyarken; şampiyon son smaçlarda belli oldu.
Son smacında faul çizgisinin hemen önünden zıplayarak yel değirmeni smacı vuran Derrick Jones Jr, 48 puan aldı. Aaron Gordon, son smacında Boston Celtics’in pivotu 2.31’lik Tacko Fall’dan yardım aldı.
Gordon’ın Tacko Fall’un üzerinden geçerek vurduğu smaca Jüri üyeleri 47 puan verdi ve Aaron Gordon, bir kez daha tartışmalı şekilde smaç yarışmasını kaybetti.
Yarışmanın ardından haksızlığa uğradığını düşündüğünü dile getiren Aaron Gordon, „İki kere Smaç Yarışmasına katıldım ve ikisini de kazanmam gerekiyordu. Sanırım bir daha bu yarışmaya katılmayacağım“ dedi.
Yarışmanın ardından jüri üyeleri, Gordon ve Jones’un son smaçlarına aynı puanı vererek bir tur daha devam etmek istediklerini ancak bir karışıklık yaşandığını itiraf etti.
Gordon’ın Tacko Fall’un üzerinden geçerek vurduğu smaca Jüri üyeleri 47 puan verdi ve Aaron Gordon, bir kez daha tartışmalı şekilde smaç yarışmasını kaybetti.