SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alper Ulusoy, Seri’nin pozisyonunda neden VAR’a gitmedi? Açıklama geldi…

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Galatasaray karşısında penaltılarının verilmediğini belirterek, "Bana göre o bir penaltıydı. VAR’a niye gidilmiyor. Arkadaşlar görüşmüş, 'Beni VAR’a çağırmadıkları için gitmedim. Uyarmadıkları için gitmedim, maçı bitirdim' diye bir yorumu var" dedi.

Güncellenme: 00:03, 17/02/2020

Süper Lig'in 22. haftasında BtcTurk Yeni Malatyaspor deplasmanda karşılaştığı Galatasaray'a 1-0 mağlup oldu. Mücadelenin ardından Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gevrek, “Yenildik ama takımı tebrik ediyorum. İyi bir oyun oynadık. Bifouma'nın penaltısı ofsaytsa ofsayttır. Bilmiyorum bir şey söylemek doğru değil. Ofsayttan kesildiyse ofsaytta hata yapılmıyor biliyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Yeni Malatyaspor`dan imalı paylaşım: `Futbol ile voleybol arasındaki fark...` Yeni Malatyaspor`dan imalı paylaşım: `Futbol ile voleybol arasındaki fark...`

Yeni Malatyaspor Başkanı sözlerine şöyle devam etti: “İlk yarıda Galatasaray'ın kullandığı penaltıdan sonra 45. dakikada bir pozisyon var. Orada da bir penaltı var. VAR'a gidilmeyen bir penaltı. Burada çıkıp net bir şey söylemek istemiyorum ama o pozisyon mutlaka tartışılır, bakılır. Bence penaltı. Alanya maçındaki penaltıda Hadebe'nin eli açık denildi. O gün hakemle de denk geldim. Eli açık olduğu için olabiliyor. Bugün o el açıktı. Bana göre o bir penaltıydı. Tam izlediğim kadarıyla verilmeyen penaltımız var. Bunun benzeri verilen var. Karşı taraf olsaydı verilir miydi, verilmez miydi. VAR'a niye gidilmiyor. Nasıl bir karar verdi bilmiyoruz. Çok net bir pozisyon var. Biz her zaman söylüyoruz, hakemler hata yapar. Maçın hakemi ile görüşmedim. Arkadaşlar görüşmüş, ‘Beni VAR'a çağırmadıkları için gitmedim. Uyarmadıkları için gitmedim, maçı bitirdim’ diye bir yorumu var. Orta hakemin görmesi zor olabilir. Tabii ki hatalar olacak. Futbol içinde bunlar var. Bana göre VAR'ın bu konuda hata yapma lüksü yok. Bu konuştuklarımız, pozisyonlarımız gündeme gelmiyor. Anadolu takımları diyoruz, adalet, eşit diyoruz. Bu pozisyonların tartışılması lazım. Sadece büyük takımlar yok. Anadolu takımları da var. Bizler de emek veriyoruz. Oyuncuların emeklerine yazık. Artık önümüze bakacağız.”

BEŞİKTAŞLI YÖNETİCİ DALGAKIRAN’DAN TEPKİ

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, bu pozisyonla ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Dalgakıran, TV’den video çekip Seri’nin pozisyonunu paylaşarak, “1 puan fark ile şampiyon olursan kasana fazladan 250 milyon TL giriyor. 15 takımın hiçbirinin bütçesi bu rakamdan fazla değil. Bir düdük sizi VAR da edebiliyor, yok da” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:23:28,