SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk hakemliğinin önemli isimlerinden ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) eski başkanlarından Hilmi Ok, hayatını kaybetti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Hilmi Ok’un vefatıyla ilgili mesaj yayımladı. TFF’nin mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Türk hakemliğinin duayen isimlerinden, eski FIFA kokartlı hakem ve Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı Hilmi Ok’un vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. 1932 İstanbul doğumlu olan Hilmi Ok, 1980 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde görev yaptı, MHK Başkanı ve eğitimci olarak Türk futboluna çok değerli hizmetlerde bulundu. Merhum Hilmi Ok’un cenazesi 16 Şubat Pazar günü Marmara İlahiyat Fakültesi Camisi’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Türkiye Futbol Federasyonu olarak merhum Hilmi Ok’a Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri, hakem ve spor camiasına başsağlığı dileriz.”

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULACAK

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), FIFA kokartlı eski hakem ve Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı Hilmi Ok’un vefatı nedeniyle 15-17 Şubat arasında oynanacak tüm profesyonel lig maçları öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını açıkladı.

TFF´nin resmi sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“FIFA kokartlı eski hakem ve Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı Hilmi Ok’un vefatı nedeniyle; 15-17 Şubat 2020 tarihleri arasında oynanacak olan tüm profesyonel lig maçları öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. İsteyen kulüpler de siyah kol bandı takarak sahaya çıkabilecek.”

Yayınlanma Tarihi:12:24,