SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’dan itiraf: ‘Geçen yıldan beri stresi yönetemiyoruz’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-1 yenildikleri Ankaragücü karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Yanal, 'Geçen yıldan beri stresi yönetemiyoruz, sorumlusu benim' dedi.

Güncellenme: 00:09, 16/02/2020

Süper Lig’in 22. haftasında Ankaragücü’ne konuk olan Fenerbahçe, sahadan 2-1’lik mağlubiyetle ayrılırken teknik direktör Ersun Yanal maç sonunda değerlendirmelerde bulundu.

Kötü oynadıklarını itiraf eden ve bunun sorumlusunun kendisi olduğunu söyleyen Yanal, şu ifadeleri kullandı:

“Top rakibe geçtikten sonraki geçişlerde uzun süredir görmediğimiz kadar kötü bir Fenerbahçe vardı. Topu geri kazanmadaki mesafe ve süreler arttı. Bu oyun dengemizi bozdu. Yaratıcı oyuncu konusunda sıkıntımız hep vardı. Geçişi daha sert oynamalıydık.”

“KOLAY BİR SEZON GEÇİRMİYORUZ”

“Geçen yıldan bu yana belki de Fenerbahçe bu stresi yönetememe konusunda en yetkisiz takım olarak görüyorum. Sorumlusu benim. Geçen yıldan bu yana taraftarların teveccühü ile birlikte zor bir sezon geçirdik. Yeni dönemde de kolay bir sezon geçirmiyoruz.”

“TARAFTARLAR İNANCINI KAYBETMEMELİ”

“Fenerbahçe futbolun her aşamasını, sporun, sivil toplum örgütü olma gücüyle birçok şeyi değiştirebilecek bir camia. Taraftarlarımız takıma ve başkanına inanmalı. İnançlarını kaybetmeliler. Hepimiz çok üzüldük. Bu üzüntüyü çalışarak geçebilirsiniz. Golü yedikten sonra, çok da saçma bir gol yedik. Maalesef o da bizim koordinasyonumuzu bozdu.”

İLGİLİ HABER SON DAKİKA | Fenerbahçe`ye Emre Belözoğlu`ndan kötü haber! SON DAKİKA | Fenerbahçe`ye Emre Belözoğlu`ndan kötü haber!

“FENERBAHÇE İÇİN NE GEREKİYORSA…”

Fenerbahçe'nin zor bir döneminde takımın başına geldiğini fakat elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman vazgeçmediğini ifade eden Yanal, “Geçen sezon geldiğimde zor bir dönemdi. Birilerinin elini taşın altına sokması gerekiyordu. Taraftarlarımız da bu teveccühü gösterdi. Ben hiç düşünmeden bu konuda sorumluluğu üstlendim. Bu sorumlulukla birlikte ben bu oyundaki bütün sorumluluğu üstüme alırım. Bu sezon da önemli ve zorlu bir süreçten geçiyoruz. Özellikle bu sıralardaki yaşanan zorlukta başta başkanımız ve yönetimimizi yalnız bırakmak istemiyorum. Mücadeleye devam etmek görüşündeyim. Fenerbahçe'nin menfaat ve çıkarları ne gerektiriyorsa asla bundan da kaçınmam. O yüzden taraftarlarımızın, takımlarından beklentisinin asla değişmemesi gerekiyor. Taraftarımızın gücünün futbolda çok şeyi değiştirebileceği inancındayım. Sonuç olarak bugün mağlup olduk. Bu mağlubiyetlere mazeret sıralamaya gerek yok. Bugün kötü oynadık ve sorumlusu bizleriz. Fenerbahçe için ne gerekiyorsa, her zaman elimizi taşın altına sokarız. Kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

“HASAN ALİ İÇİN BİRKAÇ HAFTA DAHA VAR”

Hasan Ali Kaldırım'ın takıma ne zaman döneceği sorusu üzerine ise Yanal, “Hasan Ali bizimle beraber yaklaşık 1,5 haftadır normal antrenmanlara katılıyor. Uzun bir sakatlık geçirdi. Henüz hazır değil. Yavaş yavaş beraber oluyoruz. Şartlar ve koşullar müsait olsaydı belki son 15-20 dakikada mücadeleye atardık. Birkaç hafta daha var. Anca birkaç haftada toparlayacaktır” diye konuştu.

“JAILSON VE SERDAR SÜRATLİ İKİ OYUNCU”

Jailson'u stoper mevkiine devşirmesinin sebeplerini ise Yanal, Serdar Aziz'le olan hız uyumu olduğunu belirterek, “Jailson ve Serdar süratli iki oyuncu. Bizim de geçiş oyunumuz için uygun olan oyuncular. Süratlerinden faydalanmak için oynatıyorum. Aslında birçok sebepten dolayı kırılmalar yaşadık. Bazı stoperlerimiz oldu, onları kullanamadık ve gönderdik. Adil, hiç oynamadan geldi. Onu kupada oynatıyorum. Önemli bir oyuncu ama çok uzun zaman oynamadı. Bazı sıkıntılı süreçler yaşıyoruz. Bu süreçte çok iyi performans sergilediğimiz maçlar da oldu. O maçlarda övgüler olduğu gibi bugün de haklı olarak yergiler var. Elimizdeki en iyi kadroyu çıkarmak için de her gün saatlerce düşünüyoruz” dedi.

“BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ”

Fenerbahçe için ne gerekiyorsa yapacağının altını bir kez daha çizen Yanal, taraftarın umutlarını kaybetmemesi gerektiğine değindi. Yanal, “Bana nerede ihtiyaç varsa ben orada yer alıyorum. Fenerbahçe'nin menfaatleri için elimden geleni yapacağım. Bunu yapmamız gerekiyor. Büyük taraftarımızın da şunu bilmesi gerekiyor, ‘Fenerbahçe isterse her şeyi değiştirebilir'. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Düne kadar konuşulanlar futbolun çok dışında konuşulan konular. Zorlanma sürecinde birbirimize destek olmalıyız. 2 haftadır çok iyiydik ama bugün kötüyüz” ifadelerini kullandı.

“GALATASARAY MAÇINDA ÇOK FARKLI…”

Ligin 23'üncü haftasında oynanacak derbi mücadelesinin sorulması üzerine Yanal, “Önce bunu bir bitirelim, bugün geçsin. Elbette ki derbi çok farklı bir hava, çok farklı dinamikleri var. O gün geldiğinde sahada çok daha farklı bir Fenerbahçe olacaktır” açıklamasını yaptı

Yayınlanma Tarihi:22:35,