SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paul Pogba, Manchester United’dan ayrılmanın yollarını arıyor

Rekor transfer bedeli ile 2016 yazında Manchester United'ın yolunu tutan Paul Pogba ilk günden beri beklenilen performansı vermedi. Fransız yıldız takımdan ayrılmanın yollarını arıyor.

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United'ın yıldızı Paul Pogba, takımdan ayrılmanın yollarını arıyor. Fransız yıldızın menajeri Mino Raiola, oyuncunun eski kulübü Juventus'a dönebileceğini söyledi.
İtalya doğumlu Hollandalı süper menajer Raiola, oyuncunun transferinin herkes için daha iyi olacağına kabullendiğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Ayrıca Pogba'nın İtalya'da evinde gibi hissettiğini ve bu yüzden Juventus'a dönmek istediğini sözlerine eklemişti.
Raiola, "Ancak transfer konusunu EURO 2020 sonrasında konuşacağız. Pogba her zaman en yüksek seviyede mücadele etmek istiyor. Manchester United'tan ayrılması gibi bir durum şu an için mümkün değil" şeklinde konuştu.
Bu gelişmelere karşın United'ın oyuncunun transferi için halen 100 milyon euro istemesi transferi zora sokuyor.
Pogba bir seneden uzun bir süredir Kırmızı Şeytanlar'dan ayrılmaya çalışsa da, kendisiyle ilgilenen Real Madrid ve Juventus'un istenen bonservis bedelini ödemeye yanaşmaması sebebiyle transferini bir türlü gerçekleştirememişti.
2016 senesinde Juventus'tan Manchester kulübüne dönem için rekor olan 110 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer olan Paul Pogba, transferinden bu yana performansını bir sonraki seviyeye taşımakta ciddi sorun yaşamıştı.
Pogba yaşadığı sakatlıklar sebebiyle bu sezon takımı United'la yalnızca 8 maça çıktı. Ayrıca Fransız yıldız Boxing Day'den bu yana kırmızılı formayı giymeyi başaramadı.