SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor-Antalyaspor maçı için karar verildi!

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final rövanşında Sivasspor ile Antalyaspor arasında oynanacak olan maç öncesi Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu'nda kar temizleme çalışmaları tamamlandı. Maçın oynanıp oynanmaması ile ilgili karar hakem Fırat Aydınus tarafından verildi. İşte detaylar...

Türkiye Futbol Federasyonu temsilcilerinin tuttuğu rapor hakem Fırat Aydınus’a iletildi. Fırat Aydınus ile yardımcı hakemler ise maçın oynanmasına karar verdi.
Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu'ndaki kar temizleme çalışmaları ise tamamlandı.
Sivasspor Kulübü ise stadyuma gelecek taraftarların yoğun kar yağışı nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.
DG Sivasspor ile Antalyaspor arasında Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu'nda oynanacak müsabaka saat 19:15’te başlayacak.
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Skor editörü Ümit Genç'e şu açıklamayı yapmıştı;
'OTURACAK YER YOK TRİBÜNDE! KİM GELECEK MAÇA?' ----------------- Daha önce planlama nedeniyle serzenişte bulunduğunu ancak dinlemediklerini belirten Çalımbay: ''Bir hafta önce çıkıp söyledim. Bu mevsimde, bu hava şartlarında Sivas'ta maç oynanması çok zor. Ama dinletemedik. Bu statta nasıl futbol oynatacaksın? Görmenizi çok isterim buraya araba girmiyor! Şu da var bu maç neden oynanıyor? Taraftar için oynanıyor, taraftar gelsin diye oynanıyor. Kimse gelir mi ya? Oturacak yer yok tribünde, kar yağıyor, nereye gelecek adam? O zaman neye yarıyor benim ev sahibi avantajlı olmam?
'2 GÜN SONRA TRABZON'A FİNAL MAÇINA GİDİYORUZ!' ------------ ''Şu anda zaten bu zeminde futbol da oynanmaz. Herkes dan-dun vuracak. Kiminki rastlarsa o gol olacak ve maç bitecek. Zaten 5-6 tane sakatımız var. Bu maça tam çıkamıyoruz ki...Burada 2 oyuncu daha sakatlansa etti 8 oyuncu. 2 gün sonra Trabzon'a final maçına gidiyoruz. Bundan önce de aynısını yaptılar. İdman bile yapamıyoruz burada suni çim var bir tane orada yaptık.