SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: Hakemi nasıl yenebilirsin! Mümkün mü böyle bir şey?

Mehmet Demirkol BeINManşet programında gündemle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Yabancı hakem konusuna da değinen Demirkol, ''Nereden bulacaksın yabancı hakemi, iyileri zaten kendi liginde maç yönetiyor'' ifadelerini kullandı.

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündeme dair yorumlarda bulundu. İşte Demirkol'un beIN Sports'taki o sözleri...
DİRAR, SIKINTI YAŞATIYOR ----------- Dirar, çevre kontrolü sıkıntısında Fenerbahçe'ye üst düzey maçlarda sıkıntı yaşatıyor. Hasan Ali bu anlamda sevindirici bir haber. Falette olabilir, Adil Rami'yi test edemiyorsunuz. Kırklarelispor iyi bir takım ancak bu maç test maçı değil.
MEVLÜT İÇİN GOL ÖNEMLİ ---------- Fenerbahçe'de Mevlüt için gol bulmak çok önemli. Bir santrforun ne olursa olsun gol bulması iyi bir şey. Muriqi ile birlikte oynayabilecekleri bir oyun da var bana göre.
ŞUT KALİTESİ AZ ----------- Maçları ayrı ayrı değerlendirmek lazım. Trabzonspor maçında pozisyona girildi ancak şut kalitesi düşüktü. Pereira'nın arkasına atılan her topta pozisyon buldu Fenerbahçe. Uğurcan da her seferinde iyi yer tuttu. Fenerbahçeli oyuncular, kaleciye göre şut çekmiyorlar. Allah ne verdiyse vuruyorlar. Uğurcan'ın becerisini küçültmez tabii ki bu. Fenerbahçe'nin şut kalitesinin az olduğunu gösterir.
HÜCUM PLANI OLMAZ ------------- Alanyaspor maçında ise daha az pozisyona girdi Fenerbahçe. Vurayım mı, vurmayayım mı sıkıntısına girdi oyuncular. Uzaktan şut, bir seçenektir tabii ki ancak temel hücum planı olamaz. Ekici, Tolgay ve Miha Zajc oynadı dün. İlk maçta beğenmiştim Miha Zajc'ı ama Kırklarelispor dün savunma yaptı. Fenerbahçe ağır ağır top çevirdi. Sahadaki oyuncuların hiçbirisi geçer not alamadı. Bu kadar kalabalık savunma yapılırken iki kanat oyuncusunun çizgiye basması gerekiyor, ters kanada daha çabuk dönmek geekiyor. Fenerbahçe'de bu eksik.
TOLGAY, BİR SEÇENEK DEĞİL ------- Tolgay, arkada oyunu kurarken işini yapıyor. Alan çok genişlediği zamanda rakibin içine girildiğinde bu akdar çok top kaybı yapan oyuncu görmedim ben. Kırklarelispor gelemiyor olabilir ama başka bir takım gelir. O yüzden Tolgay bir seçenek olmuyor.
DAR ALANDA OYNAYABİLİYOR ---------- Luiz Gustavo, dar alanda oynayabiliyor. Luiz Gustavo'yu daha ileri atma planı olabilir. Tolgay tam hazır olsa, arkada Tolgay önde Luiz Gustavo'yu oynatma planı da doğabilir Fenerbahçe için. Acayip bir formsuzluğu var Tolgay'ın.
HEPİMİZDEN TALEP VAR -------- Ferdi, çok hızlı bir şekilde kendisini göstermeye çalışıyor. Talep var kendisi için hepimizden. Ben de bir an önce 11'e girsin diye beklerim ancak oyun olgunluğu gerekiyor.
SAVUNMA TAKIMINDA BEĞENİRSİN ---------- Falette, Serdar denenecek herhalde. Son dönemdeki hatalardan sonra bu olacak. Jailson'un uğraştığı iş, kolay bir iş değil. Jailson'u savunma öncelikli bir takıma koysan çok beğenebilirsin. Ancak iki kişiyle savunma yapılan bir sistemde işi çok zor. Marcao'yu herhangi bir Anadolu takımında savunmaya koysan millet bayılır. Savunuyorsun zaten, vur gitsin ne olacak.
BİR TANE OYUNCU YOK MU? ------------ Fenerbahçe'nin bir sol savunmacı sorunu var. Orada herkes denendi. Türüç oynadı, Dirar oynadı. Yahu yok mu U-19'da bir tane oyuncu orada? Yoksa neden bu kadar para harcandı oraya? İstenen seviye Carlos değil ki Hasan Ali seviyesi isteniyor. Anadolu'da yapan yapıyor, büyük takımda neden yapılamıyor? Biz gözümüzde çok büyütüyoruz bunu, yapılabilir bir şey bu. Çünkü standart düştü.
YARIŞA SOKMAZLAR ----------- Bizi şampiyon yapmayacaklar, kesin diyorlar sonra şampiyon olan, 'hakemleri de yendik' diyor. Nasıl yenebilirsin hakemi, mümkün mü böyle bir şey? Hakemler şampiyon yapmayacağız diyor ve buna rağmen şampiyon oluyorsun öyle mi? Olabilir mi böyle bir şey, seni yarışa sokmazlar.
NEREDEN BULACAKSIN? --------- Oyuncu yabancı olsun, hakemler yabancı olsun, kulüpleri yabancılar alsın ama tüm teknik direktörler Türk mü olsun? Nereden bulacaksın yabancı hakemi, iyileri zaten kendi liginde maç yönetiyor. Nereden bulacaksın hakemi? İzmir'de oturan, çocuğu ilkokula gidiyor, eşi bankada oturuyor, anası, babası oralı, bütün akrabaları Türkiye'de yaşayan bir insanı mı manipüle mi etmek kolaydır, yoksa sadece 1 hafta gelip maç yönetip gidecek adamı manipüle etmek mi kolaydır?
"EN İYİ 10 NUMARA KİM?" ----------- "Kim şu anda ligin en iyi 10 numarası? Yok öyle bir oyuncu. Sosa, çok iyi bir orta saha oyuncusu. Emre Akbaba, çok iyi bir destek forvet."