SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Corona virüsü Formula 1’i de vurdu! Çin Grand Prix’i ertelendi…

Çin'de hayatı durduran, dünyada büyük korkuya neden olan corona virüsü ülkedeki etkinliklerin de iptaline neden oluyor... Formula 1 Çin Grand Prix'inin Corona virüs sebebiyle ertelendiğini açıkladı.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:36, 12/02/2020
Corona virüsü Formula 1’i de vurdu! Çin Grand Prix’i ertelendi…

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü, spor etkinliklerini de vurdu… Basketboldan yüzmeye, atletizmden boksa kadar birçok organizasyon Çin’den başka ülkelere taşındı. Futbolda Çin Süper Lig’i süresiz olarak ertelenirken, Vuhan’da ortaya çıkan virüs sonrasında Formula 1 yönetimi de Çin Grand Prix’ini erteleme kararı aldı.  Çin’in Şanghay kentinde sezonun 4. yarışı olarak 19 Nisan 2020 tarihinde yapılması planlanan etkinlik corona virüsü tehlikesiyle ileri bir tarihe ertelendi.

Karar sonrası tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan Formula için büyük bir hayal kırıklığı yaşandı.

Formula 1 için büyük bir reklam payı oluşturan Çin Grand Prix’sinin ertelenmesi, 22 yarışlık sıkışık takvimde de değişikliğe izin vermeyecek gibi görünüyor.

Öte yandan 2015 ve 2017 takvimlerinde yer alamayan son 2 yıldır yarışlara ev sahiliği yapan Almanya’nın Hockenheimring Pisti, Çin kararından sonra takvime eklenebilir.

Formula 1’de yeni sezon Avustralya GP’si ile başlayacak ve yarış 15 Mart’ta düzenlenecek.

“GEÇEN SEZON TÜM BİLETLER SATILDI” DİYEN WOLFF İPTAL İSTEMİYOR

Konuyla ilgili olarak Mercedes F1’in patronu Toto Wolff karardan önce bir açıklama yapmıştı. Çin’deki yarışın yapılmasını umduğunu belirten Wolff, “Parmak izi vermek için Çin konsolosluğuna gideceğim. Yarış iptal olursa üzülürüm. Geçen yıl tüm biletler satılmıştı. Çin, Formula 1’e büyük ilgi duyan taraftarların olduğu ülke” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:08:24,