SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Sepil: Ali Koç toplantının selameti açısından katılmayacağını söyledi

Kulüpler Birliği Vakfı'nın aylık olağan toplantısı, TFF'nin daveti üzerine Riva'da yapıldı. Fenerbahçe Kulübü'nde başkan Ali Koç ve yönetimden toplantıya katılım gösterilmedi. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil toplantı sonrası yaptığı açıklamada ''Ali Koç başkan beni aradı. Şu ortamda katılmanın doğru olmayacağını, toplantının selameti açısından daha önemli olduğunu iletti'' ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 16:33, 11/02/2020

Kulüpler Birliği Vakfı’nın aylık olağan toplantısı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun daveti üzerine Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde yapıldı. 12.00'de başlayan toplantıya Süper Lig başkanlarının yanı sıra, birer yöneticileri ile TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri, MHK Başkanı Zekeriya Alp, MHK Başkan Vekili Oğuz Sarvan, MHK Video Yardımcı Hakem (VAR) Koordinatörü Barış Şimşek de katıldı.

ALİ KOÇ YAŞANANLAR NEDENİYLE TEPKİLİ

Toplantıya Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor başta olmak üzere diğer Süper Lig kulüplerinin de başkanları iştirak ederken, Fenerbahçe kulübünden katılım olmaması dikkatlerden kaçmadı. Başkan Ali Koç’un son dönemde yaşananlar ile ilgili tepkili olduğu ve toplantıya katılmama kararı aldığı belirtildi. TFF-Kulüpler Birliği Toplantısı’nda kulüp yöneticilerine VAR hakemlerinin pozisyonları izleme ve değerlendirme teknikleri ile ilgili özel hazırlanmış slaytlar ile bilgilendirme yaptı.

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un toplantıya katılmama sebebini açıkladı. İşte Sepil’in yaptığı açıklamalar:

”Oldukça uzun bir toplantı yaptık. Konular oldukça birikmişti. MHK ile bir araya gelmeyi istedik. Kulüp başkanları olarak kendilerinin sunumunu dinledik. VAR konusunda MHK bizi bilgilendirdi. Oldukça samimi bir toplantı oldu. Lisans konusu geride kaldı ama onu da kısaca bir tartıştık. Lisans uygulamasının önümüzdeki sene nasıl olacağını, neler değişebileceğini konuştuk. Bu konuda da TFF bize kısa zaman içerisinde bir geri dönüş yapacak. Son zamanlarda yine ortaya çıkan ırkçılığı konuştuk. Biz kulüpler olarak ırkçılığa en ağır cezanın verilmesini istedik.

‘ŞU ORTAMDA KATILMANIN DOĞRU OLMAYACAĞINI İLETTİ’

”Tabi bunların yanında da futbol konularında da sohbet ettik. Herkesin konuştuğu bir toplantı oldu. Ben TFF’ye bu konuda teşekkür ediyorum. Barış Şimşek özellikle VAR protokolü hakkında kafalardaki soruları cevaplandırdı. Her kulüp başkanının düşüncesi farklıdır. Çok değerli bilgiler aldık. Hakem seçimleri hakkında da çok detaylı bilgiler aldığımızı söyleyebilirim. Ali Koç başkan beni aradı. Şu ortamda katılmanın doğru olmayacağını, toplantının selameti açısından daha önemli olduğunu iletti. Beni dün ve bu sabah arayıp katılmayacağını söyledi. Toplantıyı Fenerbahçe olmadan yaptık dolayısıyla. Tamamen Fenerbahçe’nin kendi tasarrufu…”

Öte yandan geçtiğimiz gün geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu dirseğini kıran Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye de diğer kulüp başkanları geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yayınlanma Tarihi:12:44,