SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk sporunun acı günü! Haluk Tunçeri son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takım Menajeri Kerem Tunçeri ve eski basketbolcu Kemal Tunçeri'nin babası Haluk Tunçeri son yolculuğuna uğurlandı.

Güncellenme: 15:21, 10/02/2020
Türk sporunun acı günü! Haluk Tunçeri son yolculuğuna uğurlandı

Ay-yıldızlı formanın yanı sıra Galatasaray, İstanbul PTT, Ankaragücü, Muhafızgücü ve Altınordu takımlarında da görev alan A Erkek Milli Takım Menajeri Kerem Tunçeri ve eski basketbolcu Kemal Tunçeri’nin babası Haluk Tunçeri, Florya Camii'nde kılınan cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı. Merhumun cenazesine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile basketbol ve spor dünyasından birçok isim katıldı.

Eski basketbolcu Haluk Tunçeri'nin cenazesi Kozlu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Haluk Tunçeri, Ay-yıldızlı formanın yanı sıra; Galatasaray, İstanbul PTT, Ankaragücü, Muhafızgücü ve Altınordu takımlarının kadrolarında yer almıştı.

Türkoğlu: Haluk baba herkes tarafından sevilen biriydi

Haluk Tunçeri'nin vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Hidayet Türkoğlu, “İnsan kim olursa olsun aramızdan ayrılınca üzülüyor. Kerem benim çocukluk arkadaşım, kardeşim… Annesi ve babası da kendi çocuklarından ayırmayarak bize annelik, babalık yapan insanlardı. Şimdi onların aramızdan ayrılıyor olması, onu sevenler ve aileden biri olarak görenler için üzüntü veriyor diyebiliriz. Haluk baba herkes tarafından sevilen, sayılan bir insandı. İnşallah mekanı cennet olur” diye konuştu. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:15:12,