SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Koç kaçan gollere ve hakem kararlarına böyle tepki verdi

1-1 biten Alanyaspor maçını izleyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yöneticiler, kaçan pozisyonlara ve hakem Ümit Öztürk'ün kararlarına isyan etti (Fotoğraflar: Hüseyin Çağlar-Fatih Erdoğdu)

Fenerbahçe yönetimi, duraklama dakikalarında yaşanan ve penaltı bekledikleri Mustafa Pektemek’in pozisyonuna penaltı verilmemesine tribünde böyle isyan etti.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç maç sonrasında ise açıklamalarda bulundu.
"Bazı medya organlarında algı operasyonları yapıldığını anlatmaya çalışıyorum. Görünen köy kılavuz istenmez. Bir takımın önü açılıp, başka takımın önü açılacaksa bu genelde ikinci yarıda yapılır. Korktuğumuz başımıza geldi. Maçın sonuna doğru yaşanan olay açık bir penaltıdır."
"Birinde vara gidip diğerinde gitmemek haksızlıktır. Ceza sahası içinde hakem gayet net ve iyi bir pozisyonda… Muhteşem bir pozisyon almış durumda… Pozisyonu net görüyor. Hakemin net bir şekilde bu penaltıyı görüp vermesi gerekiyordu. Diyelim ki göremedi. Çok şükür ki artık iki sezondur bir teknoloji var. Bu teknolojinin ana teması insan hatasını en aza indirmek. VAR’ın artısının çok daha fazla olduğunu düşünüyorum."