SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Gönül’den alkışlanacak hareket… Kenan Özer maç sonrası açıkladı

Beşiktaş'ın sahasında Gaziantep FK'yi mağlup ettiği maça Gökhan Gönül'ün hareketi damga vurdu.

Güncellenme: 21:04, 08/02/2020
Gökhan Gönül’den alkışlanacak hareket… Kenan Özer maç sonrası açıkladı

Süper Lig’in 21. haftasında Beşiktaş, sahasında Gaziantep FK’yi 3-0 mağlup etti. Beşiktaş’ın golleri 52. dakikada penaltıdan Burak Yılmaz, 70. dakikada Boateng ve 90+5. dakikada Lens’ten gelirken, alınan net galibiyet kadar Gökhan Gönül’ün centilmenlik örneği hareketi konuşuldu. Karşılaşmanın 88. dakikasında yaşanan pozisyonda Gökhan Gönül, hakemin Kenan Özer’e hatalı sarı kart gösterdiğini söylemesine rağmen Alper Ulusoy’u ikna edemedi.

Yaşanan pozisyonda Kenan Özer, ceza sahasında girdikten sonra Gökhan Gönül ile girdiği ikili mücadele sonrası yerde kaldı. Gaziantep FK futbolcuları penaltı beklerken, hakem Alper Ulusoy, Kenan Özer’e kendisini yere attığı gerekçesiyle sarı kart gösterdi. Ligde 4. sarı kartını gören Kenan Özer, cezalı duruma düştü.

Kenan Özer, maçtan sonra pozisyon hakkında beIN Sports’a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Benim ayağıma müdahale etti Gökhan Gönül, hakem geldi ve kendimi yere attım diye bana sarı kart verdi. Biz de evimize ekmek götüren insanlarız. Bu kartla gelecek maç cezalı duruma düştüm. Gökhan Gönül’e ‘Git, gerçeği söyle, senin de çoluğun çocuğun var, benim de’ dedim. Gökhan Gönül de “Kendini yere atmadı. Ben dokundum adama” dedi. Hakem “yok yok” diyor. Ne yok yok ya! Futbolcularda sıkıntı yok. Sıkıntının kimlerde olduğu belli. Adam söylüyor ama vermiyor. Çıldırmamak elde değil, zaten 2-0, 3-0 maç… Adam gibi adam, söyledi işte Gökhan Gönül. Böyle bir şey yok kardeşim, kime ne anlatacağız biz? Fair-Play yapıyor adam, vurdum diyor, hala kart, ne diyelim?”

GÖKHAN GÖNÜL DE KONUŞTU

 

Kenan Özer ile yaşadığı pozisyonla ilgili yaşananları anlatan Gökhan Gönül, öncelikle gördüğü sarı kartı neden gördüğünü anlamadığını ifade etti. Pozisyonla ilgili konuşan tecrübeli oyuncu, şu ifadeleri kullandı:

“Ben sarı kart gördüğüm pozisyonu anlamadım. Dokunduğumu düşünmüyorum. İzlemedim de. Belki izleyenler, ‘Evet sarı kart' diyebilir. Ama penaltı pozisyonuyla ilgili tabii ki hakeme gidip ‘Pozisyon penaltı' demedim. Ama Kenan ‘Abi 4. sarı kartımı görüyorum, kendimi yere atmadım' dedi. Ben de hakeme ‘Hocam oyuncu kendisini yere atmamış olabilir, isterseniz bir kontrol edin' dedim. Çünkü kendimden çok emin değildim pozisyonda… Tam yere düşerken bir şeyler olabiliyor. Ben sonradan oyuna başlayacakken hakem başlamama izin vermedi, durdurdu. Herhalde VAR'da kontrol edildi ki, sonradan başlamamı istedi. 2 pozisyonla ilgili düşüncem bu şekilde…”

Yayınlanma Tarihi:19:17,