SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mauricio Isla’dan Boca Juniors itirafı: Riquelme 3 kez aradı ama…

Fenerbahçe'nin sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan sağ beki Mauricio Isla, Şili basınından CDF'ye yaptığı açıklamada, devre arasında Boca Juniors'tan transfer teklifi aldığını ancak şampiyonluk yaşamak istediği için sarı-lacivertli takımdan ayrılmadığını söyledi. İşte Isla'nın o sözleri;

"Boca Juniors'ta Riquelme beni 3 kez telefonla aradı. Hayal edin, telefon çalışıyor ve açıyorsunuz, 'Hey, ben Riquelme' diyor karşıdaki. Boca'nın beni istediğini bilmiyordum, bana bunu iletti, 'Boca'da oynamak ister misin' dedi. Ben de, 'Tabii ki isterim, Güney Amerika'nın en büyük takımlarından birinde oynamayı kim istemez?' dedim."
"Riquelme bana, Ocak ayında transferin gerçekleşip gerçekleşemeyeceğini sordu. Fenerbahçe ile konuşması gerekiyordu. Ben, 'Fenerbahçe'de sözleşmemi tamamlamak istiyorum' dedim. Ailem mutlu ve önemli şeyler için mücadele veriyoruz. Teşekkür ettim."
"Benim için ayrılmak zordu ve dürüst olmak gerekirse, Ocak ayında ayrılmak istemedim. Sözleşmemi tamamlamak istedim."
"Bundan sonra Boca'ya gitmem diyemem ama şu anda yüzde 100 konsantre olmuş durumdayım ve sezonu en iyi şekilde bitirmeye çalışıyorum. Fenerbahçe şampiyon olmayı hak ediyor, biz de buna odaklanmış durumdayız."
"Riquelme, benim hayran olduğum oyunculardan biri. Favori oyuncularından birinin seni bu şekilde araması harika bir şey. Ancak ben Fenerbahçe'ye odaklanmış durumdayım, sonrası için hiçbir ihtimali dışarıda bırakmıyorum."
31 yaşındaki sağ bek 2017 yılında Cagliari'den Fenerbahçe'ye bonservis bedeli ödenmeden transfer edildi.
Bu sezon Fenerbahçe formasıyla ligde 14 maça çıkan tecrübeli savunmacı 3 asist yapa başarısı gösterdi.
Şili Mili Takımı formasını 108 kez giyen Isla, 4 gol attı.