SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: ‘Futbol oynarsa yüzde 100 döneceğine eminim’

beIN Sports'ta yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Galatasaray'da yaşanan Arda Turan kriziyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Demirkol'un ses getiren o sözleri...

"Galatasaray'a özgü bir durum yaşandı. Bunun adı kavga. Geçen hafta cuma günü 'Acaba kim ayrılacak' diyorduk. Bu takıma hiç yansımadan, kırıp dökmeden, herkes barışmamıştır bir şey kalmıştır. Ancak bu hızda bundan çıkabilmek sadece Galatasaray'da olur. Galatasaray'ın demokrasi geleneğinde olur. Bu özel bir durum."
"Galatasaray'da oynamak için iyi futbol oynamak lazım. Arda keşke ligin ilk yarısını, geçen senenin ikinci yarısını iyi değerlendirebilseydi. Sahada kendisini gösterebilseydi Arda'ya kimse hayır diyemezdi."
"Siz ne derseniz diyin, Atletico Madrid'in 10 numarası, Barcelona'nın 7 numarasıdır. Arda çok önemli oyuncu. Ama bugün geldiği pozisyondaki bütün problem tamamen kendisindedir. Arda bunu kabul edecekti reddetti"
"Ben Arda'yı severim bütün hatalarına rağmen. Kara kaşı kara gözünden değil futbolculuğundan. Benim muhabbetim yoktur. Korkunç hatalar yaptı. Çoğunun da cezasını çekmedi. Ve bunların tamamının yüzde 100 sorumluluğu Arda'da."
"Dünyanın her yerinde ünlü insanlar aynı zamanda nefret odaklarıdır. İnsanlar nefret eder. Bununla başa çıkmanın tek yöntemi yaptığın işi olağanüstü derecede iyi yapmaktır"
"Olağanüstü yapabiliyorsan ne Mustafa Cengiz ne başka birisi hayır diyemezdi Arda'ya. Eğer topunu iyi oynasaydı. Bundan sonra futbol oynarsa Arda'nın Galatasaray'a yüzde 100 döneceğine eminim."
"Gece gündüz evinden çıkma, uyu gıdana bak kaldır şampiyonluk kupasını. Başakşehir zaten şampiyon oluyordu. Senin vereceğin biraz destekle olacaktı bu. Ama değerlendiremedi. Büyük hata yaptı."
"İnsanlar hata yapar. Bundan dönüş vardır. Arda bugün karar versin, 'Ben yeniden futbolcu olacağım' desin ona kimse hayır diyemez. Bir sporcunun iyi performansının karşısında kimse duramaz."