SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Padokta şampiyon at Can Dadaş’a şiddet!

İzmir 6. Koşu'da izleyenleri şok eden bir olay yaşandı. Can Dadaş isimli ata, yarış öncesi şiddet uygulandı. Canlı yayına yansıyan görüntülere sosyal medyadan büyük tepki geldi... TYAYSD İkinci Başkanı Ş. Turgay Kop konuyla ilgili olarak Skor'a önemli açıklamalarda bulundu.

SKOR ÖZEL HABER
Güncellenme: 18:57, 03/02/2020
Padokta şampiyon at Can Dadaş’a şiddet!

Pazar günü İzmir’de düzenlenen at yarışlarında izleyenleri dehşete düşüren bir görüntü ekranlara geldi. 6. Koşu’da Can Dadaş isimli şampiyon yarış atı, şiddete maruz kaldı.

Yarış öncesi padokta yer alan atın gözlerinin kapalı olması dikkat çekerken görüntülerin ekrana yansımasının ardından yarışa çıkan at koşuyu son sırada tamamladı. Yaşanan bu olay sosyal medyada büyük tepki ile karşılandı. Bugüne kadar koştuğu yarışlarda sahibine 1 milyon 645 bin 245 TL kazandıran Can Dadaş’ın gördüğü bu şiddetle ilgili at sahibinden henüz bir açıklama gelmedi.

 

TJK henüz konuyla ilgili bir açıklamada bulunmaz Sözcü Skor olarak irtibata geçtiğimiz Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği (TYAYSD) İkinci Başkanı Ş. Turgay Kop konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Kop, TJK’nın şahıs hakkında İzmir’deki Mahalli Komiserler Kurulu’na derhal bildirimde bulunduğunu ve şahsın ifadesinin alınacağını söyledi.

‘HOŞ GÖRMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL!’

Kop ayrıca eğer Mahalli Komiserler Kurulu’nun yetki alanını aşacak bir cezaya ve disiplin suçuna hükmedilirse Yüksek Komiserler Kurulu’na konunun taşınacağını belirtti. “Camiamız için çok kötü bir görüntü. Bunu hoş görmemiz mümkün değil” ifadelerini kullanan Turgay Kop, kendisinin de bir at yetiştiricisi olduğunu söyledi ve “Şahsen bir atçı olarak benim ve hiçbirimizin kabul edemeyeceği bir olay” dedi.

Şahsın aynı zamanda derneklerine üye olduğunu da belirten Kop, dernek tüzüklerine göre bir disiplin soruşturması başlatacaklarını ve üyelikten ihraca kadar varabilecek bir ceza uygulayabileceklerini belirtti.

Yayınlanma Tarihi:17:29,