SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya şampiyonu boksörden skandal hareket! Çocuğunun annesini yaka paça dışarı çıkardı

Dünya hafif siklet boks şampiyonu Gervonta Davis, Miami'deki bir basketbol maçında skandal bir harekete imza attı. Çocuğunun annesi olduğu öğrenilen kadının boğazına sarılan ve kadını yaka paça salonun dışına çıkaran Gervonta Davis, yaşanan skandalın görüntüleri ortaya çıktıktan sonra yaptığı açıklamayla daha büyük bir tepki çekti.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 15:13, 03/02/2020
Dünya şampiyonu boksörden skandal hareket! Çocuğunun annesini yaka paça dışarı çıkardı

Dünya şampiyonu ünlü boksör Gervonta Davis, şiddet olaylarına bir yenisini daha ekledi. Miami’de oynanan bir basketbol maçını izlemeye gidenlerin şahit olduğu olayda Gervonta Davis, çocuğunun annesi Andretta Smothers’ın önce boğazına sarıldı, daha sonra da zorla dışarı çıkardı. Skandal görüntüler, maçı izlemeye giden bir seyirci tarafından çekilirken, Gervonta Davis daha sonra Instagram hesabından skandalın boyutunu katlayan bir açıklama yayınladı.

WBA hafif sıklet boks şampiyonu 25 yaşındaki Gervonta Davis, koltuğunda oturmakta olan Andretta Smothers’a doğru sinirli bir şekilde hamle yaptı. Herkesin şaşkın bakışları arasında Andretta Smothers’ın boğazına sarılan Gervonta Davis, sakinleşmek bilmedi. Daha sonra Andretta Smothers’ı kollarından sert bir şekilde tutan Gervonta Davis, kadını zorla salonun dışına çıkardı.

Bir izleyici tarafından çekilen video, sosyal medyada olay olurken, Gervonta Davis yaptığı hareketi savunan bir açıklamaya imza attı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Gervonta Davis, “Daha önce ona hiç vurmadım. Evet sinirlerim biraz bozuktu ve kendisine üzerime gelmemesini söyledim. O çocuğumun annesi ve ona o günden önce hiç şiddet uygulamadım” ifadelerini kullandı. Gervonta Davis’in bu açıklaması, en az yaptığı skandal hareket kadar tepkiye neden oldu.

KAVGA ETTİĞİ İÇİN GÖZALTINA ALINMIŞTI

Bu, Gervonta Davis’in yaşadığı ilk şiddet olayı değil… Dünya şampiyonu boksör, daha önce 2018 yılında sokakta bir kavgaya karıştığı için gözaltına alınmıştı. Gervonta Davis, kavga sırasında kendisini gözaltına almaya çalışan polisle de kavgaya tutuşmuştu. Gervonta Davis, kavga ettiğini kabul ederken, polise direndiğini ise inkar etmişti.

Gervonta Davis, 2018 yılında ise striptiz kulübünde bir kadına yumruk attığı için davalık olmuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:12,