SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Patrick Mahomes davranışıyla övgü topladı

Saatler sonra San Francisco 49'ers ile Super Bowl'da karşı karşıya gelecek Kansas City Cheifs'te yıldız oyun kurucu Patrick Mahomes'un büyük jesti gündem oldu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 16:29, 01/02/2020
Patrick Mahomes davranışıyla övgü topladı

NFL’de (Amerikan Futbol Ligi) şampiyon pazarı pazartesiye bağlayan gece Super Bowl LIV (54) ile belli olacak. 54. kez düzenlenen final niteliğindeki organizasyon, Kansas City Chiefs ile San Francisco 49’ers arasında oynanacak.

Chiefs’te geçtiğimiz sene lige giren ve oynadığı ilk sezonda MVP olmayı başaran süper yıldız Patrick Mahomes en dikkat çeken isim konumunda. Ünlü oyun kurucu geçtiğimiz günlerde Kansas’da yaşadığı bir olayla, hem kendisi hem şehri adına büyük takdir topladı.

Mahomes ve kız arkadaşı öğle yemeği için bir pizzacıda oturdu. Yemek yedikleri sırada kalabalık olan mekanda 3 gün sonra oynanacak Super Bowl’a karşın, kimse onları fotoğraf çektirmek veya imza istemek için rahatsız etmedi. Yetenekli oyun kurucu kız arkadaşıyla hesabı ödedikten sonra mekandan ayrılmadan içeride oturan kalabalığa dönüp saatler sonra yüksek dozda heyecana sahne olacak maça rağmen kendilerini rahatsız etmedikleri ve özel alanlarına saygı duydukları için teşekkür etti. Yıldız oyuncunun mekandan ayrıldıktan sonra orada oturan herkesin hesabını ödediği anlaşıldı.

Yaşanan olay Amerika’da büyük yankı bulurken, Patrick Mahomes’un ince davranışı büyük övgü topladı. Ayrıca Chiefs taraftarı kadar Mahomes’un da Kansas’ta oynadığı için çok şanslı olduğu ve bu bağı oluşturmanın kolay olmadığı konuşuluyor.

Pazartesi oynanacak Super Bowl’da 49’ers, Chiefs’e göre daha deneyimli gözüküyor. Bu seneye kadar 6 kez Super Bowl oynamayı başaran San Francisco temsilcisi, 5 kez mutlu sona ulaşmıştı. Mahomes’un takımı Chiefs ise 2 kez çıktığı dev finalde bir kez kupayı kazanma başarısı gösterdi.

54. Super Bowl, 3 Şubat sabaha karşı TSİ 02:30’da Miami’de oynanacak.