SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yeni hocası Sergen Yalçın’dan ilk toplantı! İşte o sözler…

Beşiktaş, 47 yaşındaki Sergen Yalçın ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı. Takımın başında idmana çıkan Yalçın, futbolcularına “Bu camianın bir ruhu var. O ruhu verdiğimizde kimse karşımızda duramaz” ifadelerini kullandı. İşte Yalçın'ın futbolcularla ve yardımcılarıyla yaptığı görüşmenin detayları...

Kara Kartal’ın efsaneleşmiş isimlerinden Sergen Yalçın artık resmen Beşiktaş’ın hocası! Siyah-beyazlılar, Abdullah Avcı’nın sözleşmesini TFF’den iptal etmesinin ardından Yalçın’ın lisansını 31 Mayıs 2021’e kadar çıkardı.
47 yaşındaki teknik adam, gelecek sezonun sonuna kadar siyah-beyazlıların yeni hocası olacak. Yalçın, dün Ümraniye’de takımla birlikte ilk antrenmanına çıktı.
İşine hızlı koyulan başarılı teknik adam, futbolcularla ilk toplantısını yaptı. Yardımcıları Murat Şahin ve Çağdaş Atan ile “Kimsenin morali bozulmasın. Her şey düzelecek” diye sözlerine başlayan Sergen Yalçın, şunları söyledi:
“Biz de olumsuz havayı düzeltmek için Beşiktaşımıza geldik. Beşiktaş büyük bir camia. Bu camianın bir ruhu var, onu verdiğimizde kimse karşımızda duramaz. Her şeyi beraber başaracağız."
"Bedeninizi ve ruhunuzu bu takımın başarısı için ortaya koyacaksınız. Kimse merak etmesin, birlikte başarılı işlere imza atacağız.”
Avcı'nın ayrılmasından sonra göreve gelen 1972 doğumlu Yalçın, Samet Aybaba’dan sonra Beşiktaş’ta oyuncu ve teknik direktör olarak görev yapan isim olacak.
Başarılı hoca, ayrıca Süper Lig tarihinde Beşiktaş’a oyuncu ve teknik direktör olarak hizmet eden 13. isim olarak kayıtlara geçti.
Başkan Ahmet Nur Çebi’nin göreve getirdiği ilk Teknik Direktör olan Sergen Yalçın için büyük gün bugün! 47 yaşındaki teknik adam, bugün saat 19.03’te Vodafone Park’ta taraftarın önünde dev bir şölenle imzayı atacak.
Binlerce siyah-beyazlı taraftarın tribünleri doldurup Sergen Yalçın ve ekibine büyük destekte bulunması bekleniyor. Geçen sezon geldiği Vodafone Park’ta “Bir gün kavuşacağız” ifadesini kullanarak Beşiktaş’ı çalıştırmak istediğini dile getiren Sergen Yalçın’ın en büyük hayali gerçekleşmiş olacak.
İkinci Başkan Adnan Dalgakıran, “Saat 19.03’te tüm Beşiktaşlıları mabedimize bekliyoruz” ifadesini kullandı.