SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trae Young 8 numara giydi, Kobe Bryant’ın rekoruna ortak oldu

Kobe Bryant'ın ölüm haberini aldıktan sonra en çok etkilenen oyunculardan olan Trae Young, Kobe anısına 8 numaralı formayla başladığı maçta 24 şut kullandı ve çocukken idolü olan efsanenin rekoruna ortak oldu.

Güncellenme: 09:25, 27/01/2020
Trae Young 8 numara giydi, Kobe Bryant’ın rekoruna ortak oldu

Atlanta Hawks‘ın 21 yaşındaki genç yeteneği Trae Young, hayatını kaybeden Kobe Bryant'ı anmak için sahaya Kobe'yle efsaneleşen 8 numaralı forma ile çıktı. Young, Hawks‘ın Washington Wizards‘ı 153-133 ile mağlup ettiği gecede 8 numaralı formayla 24 şut kullandı. Bu da Kobe’nin diğer forma numarası 24’e gönderme idi.

Öte yandan 24 şut ile 45 sayı ve 14 asist üreten genç oyuncu, 17 Aralık 2006’daki Kobe Bryant’ın performansından bu yana 25’ten az şut kullanarak 45 sayı ve double-double yapan ilk oyuncu oldu.

Maç sonrası kaderin bu cilvesinin altını çizen Trae Young, ‘Kobe bu akşam benimleydi‘ şeklinde bir sosyal medya paylaşımında bulundu.

İLGİLİ HABER LeBron James`in Kobe Bryant hakkında acı haberi aldığı an! LeBron James`in Kobe Bryant hakkında acı haberi aldığı an!

İLGİLİ HABER Kobe Bryant`ın 24 numaralı formasını Dallas Mavericks de emekli etti! Kobe Bryant`ın 24 numaralı formasını Dallas Mavericks de emekli etti!

İLGİLİ HABER Boğazları düğümleyen video... Kobe kızı Gigi`yi anlatıyor Boğazları düğümleyen video... Kobe kızı Gigi`yi anlatıyor

Yayınlanma Tarihi:09:20,