SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe’nin stat açılışında sahaya girdiler! Rıza Kocaoğlu ve babasına ceza geliyor…

Göztepe'nin yeni stadyumundaki Beşiktaş ile oynanan açılış maçı öncesinde sahaya giren ünlü oyuncu Rıza Kocaoğlu ve babası Göztepe eski amigosu İsmail Kocaoğlu'na 6222 sayılı spor kanundan ceza geleceği ifade edildi.

Göztepe, yeni stadyumu Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezindeki ilk maçında Süper Lig'in 19. haftasında Beşiktaş'ı ağırladı.
Göztepeli taraftarlar saatler öncesinde stadyumu doldururken, maçın başlamasına 15 dakika kala sahaya ünlü oyuncu Rıza Kocapoğlu ve babası Göztepe eski amigosu İsmail Kocaoğlu atladı.
Sahanın ortasına gelen ikili taraftarlara üçlü çektirdi. Yaklaşık 5 dakikada sahada kalan ikili tribünlere geri döndü.
Ancak izinsiz bir şekilde sahaya atladığı belirtilen ikiliye 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunu'ndan işlem yapılacağı öğrenildi.
ELAZIĞ´IN SİVRİCE İLÇESİNDE MEYDAN GELEN DEPREM UNUTULMADI ------------ Göztepe-Beşiktaş karşılaşmasında Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydan gelen deprem unutulmadı. Beşiktaşlı futbolcular ısınmaya `Yanındayız Elazığ´ yazılı tişörtlerle çıktı. Stadı skorboardında da `Geçmiş olsun Elazığ´ yazıları yer aldı. Beşiktaş takımı sahaya `Ulusça yastayız başın sağ olsun Türkiyem´ Göztepe takımı ise `Geçmiş olsun Türkiye´ pankartıyla seremoniye geldi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.
İLK GOLÜ HALİL AKBUNAR'DAN  ---------- Gürsel Aksel Stadı´nda ilk golü Halil Akbunar attı. Maçın 25. dakikasında sahneye çıkan deneyimli oyuncu fileleri havalandırarak tarihe geçti. Halil, Göztepe formasıyla Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı´nda da ilk ve son golü atan oyuncu olarak tarihe geçmişti.
Halil golün ardından müthiş bir sevinç yaşadı. Tribüne giderek bu özel anı ailesiyle birlikte kutlayan Halil adını Göztepe tarihine yazdırdı.
3 TARAFTAR STAT ÇATISINA ÇIKTI ----- Göztepeli 3 taraftar hayatlarını riske atarak çatıya çıktı. Kimlikleri belirlenemeyen kişiler yürüyüş parkurunu geçerek çatının en kenarına gelip maçı izlemeye çalıştı. Güvenliğin fark etmesiyle çatıya kaçak çıkan kişiler aşağı indirildi.