SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: ‘Ben seni gönderemiyorum. Sen istifa et’ konuşması!

Galatasaray'da Arda Turan'ın Fatih Terim'in elini öpmesi ve transfer iddialarıyla başlayan krizde başkan Mustafa Cengiz'in sözleri çok konuşuldu. Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol da Cengiz'in açıklamalarını yorumladı.

Güncellenme: 15:29, 25/01/2020
Mehmet Demirkol: ‘Ben seni gönderemiyorum. Sen istifa et’ konuşması!

Galatasaray’da açıkça ve basın mensupları üzerinde başkan Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim arasında Arda Turan transferiyle başlayan ve devam eden kriz devam ediyor! Cengiz’in Rizespor maçının ardından Cuma günü saat 17.00’de düzenlediği basın toplantısında çok kritik demeçleri oldu. Bu demeçlere ise Fatih Terim, Twitter’dan sıcağı sıcağına 19.05’te tweet olarak cevap verdi.

Bu kriz hakkında Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol ilginç bir yorum getirdi. “Dün yaptığı konuşma aslında ‘Ben seni gönderemiyorum. Sen istifa et’ konuşması” diyen Demirkol’un gazetesindeki Mustafa Cengiz-Fatih Terim arasındaki krizi hakkındaki yorum şöyle;

İLGİLİ HABER Mustafa Cengiz: Arda Turan`ı Galatasaray üyeleri istemiyor, alamayız! Mustafa Cengiz: Arda Turan`ı Galatasaray üyeleri istemiyor, alamayız!

“Şu anda izlediğimiz senaryo aslında Fatih Terim'in bundan önce Galatasaray'dan 3 kez ayrıldığında da üç aşağı beş yukarı sergilenmişti. Faruk Süren döneminde başkanın yönetme becerisiyle daha sessiz, Özhan Canaydın döneminde biraz daha duygusal, Ünal Aysal döneminde ise gümbürtülü bir şekilde sahnelendi. Bu kez Galatasaray tarihinin en zayıf başkanlarından birine karşı Terim, kendi kişisel tarihinin en güçlü halinde… Sahada, yönetimde, hiç kimse Fatih Terim'in güçlü imajının yarısına bile ulaşamaz. Dolayısıyla Mustafa Cengiz de bu durumu gayet iyi biliyor. Ancak sanırım hâlâ ona, “Bu işi halledebilirsin” diyen hayalcilerle çevrili etrafı. Dün yaptığı konuşma aslında “Ben seni gönderemiyorum. Sen istifa et” konuşması. Bundan başka bir anlam çıkarmak mümkün değil. Fatih Terim'in adını bile anmadan, Ünal Aysal'ın ‘eleman' tavrına benzer bir şekilde sürekli ‘sayın teknik direktörümüz, hocamız' diyerek herhalde bunu yapmak istiyor.”

İLGİLİ HABER Galatasaray, Fatih Terim`i görmezden geldi! Galatasaray, Fatih Terim`i görmezden geldi!

Yayınlanma Tarihi:15:27,