SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Terim’in açıklaması Arda krizini ateşledi! ‘Yönetimle hocayı birbirine düşürdü’

Fatih Terim'in 2-1 kazanılan Çaykur Rizespor maçının ardından basın toplantısında yaptığı Arda Turan açıklaması günlerdir süren tartışmayı yeniden alevlendirdi. Terim'in Arda konusunda yönetimin sergilediği tavır nedeniyle hayal kırıklığı yaşadığını açıklamasının ardından milli futbolcu Twitter'da Türkiye gündemine girdi.

Galatasaray'da gündem bir kez daha Arda Turan... Transfer döneminin başladığı günden bu yana sarı kırmızılı camiaya geri döneceği konuşulan Arda Turan için Fatih Terim'in yaptığı son açıklama tartışmalara neden oldu.
Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Çaykur Rizespor maçının ardından Fatih Terim'in yönetim ile yaptığı Arda Turan zirvesini detaylarıyla anlatmasının ardından Türkiye gündemi bir kez daha milli futbolcu oldu.
Arda Turan konusunda yönetimle yaşanan fikir ayrılığını bizzat açıklayan Terim'in o sözleri sonrası sarı kırmızılı taraftarlar sosyal medyada çarpıcı paylaşımlarda bulundu. İşte Twitter'da gündem olan Arda için verilen tepkiler...
Fatih Terim son yaptığı Arda Turan açıklamasında ne demişti? ---------- ''Galatasaray’ın ocağından yetişmiş bir değerine şans vermek, kapı açmak düşüncesinde olduğumu toplantıda ilettim. Onlar bu konuda bu düşüncede olmadıklarını söylediler. Bu bir fikir ayrılığı mıdır, evet öyledir. Toplantıdan çıkarken bu kararın iyi yönetilmesi gerektiğini söyledim. Ama ben toplantıdan ayrılır ayrılmaz bir kaç gazeteciye bu konuda bilgi verilmiş. Ben yönetim ile ayrılık yok derken, çaba harcıyorum ama zaman zaman hayal kırıklığı yaşıyorum.''