SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nadal top toplayıcı kızı vurdu! ‘Kariyerimin en korkutucu anıydı’

Teniste sezonun ilk Grand Slam'i Avustraly Açık'ta Rafael Nadal, Federico Delbonis'i 6-3, 7-6 ve 6-1'lik skorla mağlup etti. Maç esnasında Nadal'ın bir vuruşu top toplayıcı çocuklardan birinin kafasına isabet etti. Detaylar haberimizde...

Avustralya Açık'ta 2. tur maçları dün akşam tamamlandı. Tek erkeklerde klasmanın zirvesindeki İspanyol Rafael Nadal, Arjantinli Federico Delbonis'i 6-3, 7-6 ve 6-1 ile geçerek adını bir üst tura yazdırdı.
Müsabakanın akılda kalan noktası, üçüncü sette yaşandı. Delbonis'in attığı servisi karşılayan Nadal'ın vuruşu, top toplayıcı çocuklardan birine isabet etti.
Endişeyle gönüllü gencin yanına giderek sağlık durumunu soran İspanyol raket, bir sorun olmadığını görünce rahatladı.
Nadal top toplayıcı çocuğu öperek gönlünü aldı ve sonrasında müsabakaya devam etti. Galibiyetin ardından top toplayıcı çocuk ve ailesiyle bir araya gelen klasman lideri, onlarla tanışma fırsatı buldu.
Maç sonrasında verdiği röportajda, "O çok cesur bir kız. Müsabaka sırasında gerçekten endişelenmiştim, iyi olmasına çok sevindim..."
"...tüm tenis kariyerimdeki en korkutucu anlardan biriydi. Çünkü top direkt olarak kafasına isabet etti. O yüzden iyi olduğun için çok mutluyum, çok cesursun" şeklinde konuştu.
Maçın ardından Anita'yla fotoğraf çektiren Nadal, genç tenis severe bir unutulmaz anı daha kazandırmış oldu.