SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de limit harekatı! Kimler gidecek, kimler gelecek?

Devre arası transferleri için Tahkim'den gelecek limit kararını bekleyen Fenerbahçe'de hareketli saatler! İşte isim isim son durum...

TFF Tahkim Kurulu Fenerbahçe'nin itirazını kısmen kabul ederek harcama limitine 16 milyon TL eklenmesine oy birliği ile karar verdi. Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile limit aşımının Tahkim'in kararıyla birlikte 19 milyon TL'ye düştüğünü bildirdi.
Bu gelişmelerin ardından sarı lacivertli kulüpte transfer çalışmaları hızlandı. Transfer yapmak için 19 milyonluk limit aşımını sıfırlama hedefiyle yola çıkan Fenerbahçe yönetiminin ilk hedefi bazı oyuncuları elden çıkarmak olacak. İşte isim isim son durum:
Victor Moses: Moses'ın İnter'e transfer edilmesinin ardından Fenerbahçe sağ kanatta bir kayıp yaşarken finansal bir rahatlama da gördü. 1 milyon Euro'su fesih ücreti olmak üzere 2,5 milyon Euro'ya yakın girdi sağlandı.
Michael Zajc: Serie A kulübü Brescia, Fenerbahçe'ye Zajc ile ilgili resmi teklifte bulundu. Oyuncuyu bonservisiyle satın alma opsiyonuyla kadrosuna katmak isteyen Brescia, 3,5 milyon Euro teklif etti, pazarlıklar sürüyor.
Alper Potuk: Çok teklif var. 2,2 milyon Euro'luk maaşında yüzde 40'lık fedaya gitmesi ve son haftalarda form durumunu yükseltmesi oyuncunun alıcılarının artmasına neden oldu. Tekliflerden biri değerlendirilecek. Fenerbahçe kiralık ve satılık formülüne açık. Alper Potuk'un Fenerbahçe'den ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Mehmet Ekici: Teknik kadro onay verdi, eğer limit sıkıntısı devam ederse maaş yükünden kurtulmak için Mehmet Ekici de gidebilir. Ancak Zajc'ın olası gidişinde Kruse'nin alternatifi olarak kadroda kalması da ihtimaller arasında. Kaderini Zajc ve Alper transferlerinin maliyetleri belirleyecek.
Simon Falette: Maliyeti düşük. Lisansı çıkması kesin gibi. Fenerbahçe kadrosuna stoper alternatifi olarak yazılacak.
Ricardo Rodriguez: Herkesin beklediği, limit tartışmalarının temelindeki isim. Prensip anlaşması yapıldı. Bu anlaşmanın finalize edilmesi için Alper ve Zajc transferleri bekleniyor. Alacağı yıllık ücretin 1,5 milyon Euro'yu geçmesi zor.
Adil Rami: Performansında yükseliş var, kulübe maliyeti de düşük. Bir sürpriz yaşanmazsa oyuncu gönderilmeyecek.
Max Kruse: Birçok talibi var ama ikinci devre oyun planını Kruse üzerine kurmayı planlayan Fenerbahçe kesinlikle satmayı düşünmüyor.