SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: ‘Vedat bence bilerek kart gördü ama…’

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Manşet programında Muriqi'nin ikinci sarı kartını, Arda Turan'ın Galatasaray'a olası transferini ve Ferdi Kadıoğlu'nun performansını değerlendirdi.

MEVLÜT ERDİNÇ İLK KEZ | "Sezon başından beri kendini gösteremeyen Mevlüt Erdinç, birkaç pozisyonda kendini gösterebildi. Golünü de attı. 60. dakikadan sonra, biraz kopma başlayınca, takımın boyu uzamaya başlayınca herkesin defoları çok net bir şekilde ortaya çıktı. Aslında işin özeti bu."
VEDAT MURİQİ KARTI | "Muriqi'e ceza nasıl verilecek? Kanaatle. Bu boşa enerji harcamak. Bence, Muriqi sarı kartı bilerek gördü. Ama bence. Muriqi çıkıp da derse 'Hayır bilerek görmedim', ben ne diyeceğim ona? Hayır, bilerek gördün mü diyeceğim? Başakşehir maçı çok önemli, oynamak istiyor hem. O maçta ceza alacağına bu maçta ceza alacak. Kupanın cezası kupada, ligin cezası ligde çekilse hiç konuşulmaz."
'ADI BİLE GEÇMEDİ!' | "Haberlere göre transfer yazın olacak. Arda ne yapacak? Belirgin bir fikir ayrılığı var. Yönetim ve başkan hayır diyor. Hoca kamuoyuna söylüyor ama Mustafa Cengiz, 'Adı bile geçmedi' dedi. Arda'yı Türkiye'de Galatasaray'da görüyorsun. Ben Arda'nın yeniden dönmesini istiyorum, kim diyebilir? Bunu başka kim söyleyebilir ya, 'Ya Ben Arda'nın yeniden dönmesini istiyorum.' diye Galatasaray camiasında başka kim söyleyebilir?"
ARDA İDMANA ÇIKSIN | "Bu transfer olacaksa da olsun bir an önce de Arda, antrenmana çıksın. Çünkü antrenmana çıkmamış bir Arda'nın ya da hazirana kadar antrenmana çıkmayan bir Arda'nın kime ne faydası var?"
ERSUN YANAL'IN ANLATMASI LAZIM | "Neden oynamıyor diye soruyorsun Ersun Yanal gibi tecrübeli bir teknik adam neden oynatmasın. Mutlaka bir şey vardır. Bu takımın içinde neden Ferdi'nin bu kadar az süre aldığını anlayamıyorum. Bence Ersun Yanal'ın anlatması lazım çıkıp. Böyle bir zorunluluk tabi ki yok ama faydalı. Mümkün olduğunca açık olmak lazım. Belli ki bir yerden eksik."
MEVZUYU EN İYİ ANLAYAN O | Luiz Gustavo'ya ayrı bir parantez açmak lazım. 4.-5. hafta burada konuşuyorduk 'Bu muymuş Luiz Gustavo, bizim o bildiğimiz adam bu değil, daha fazlası lazım.' diye. Hakikaten şahane bir profesyonellik örneği gösteriyor. Mevzuyu, saha içinde en iyi anlayan o. Ligi ve rakipleri çözdü. takımının açıklarını, defolarını çözdü. Her yere yama oluyor. Ligi ve oyunu, 10 yıldır ligde top oynayan, Türkçe'yi de bilen oyuncudan daha iyi anladı, her yere koşturuyor. Arkadaşları onu biraz anlarlarsa hem onlar yükselecek hem de kendisi daha da yükselecek.