SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstifa eden Comolli’ye ağır sözler! ‘Bir gün sana da gelecekti sıra’

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Damien Comolli'ye kulübün eski tercümanı Deniz Sarıtaç'tan çok ağır sözler geldi. Ayrılığın ardından sosyal medyadan paylaşım yapan Sarıtaç, ''Bir gün sana da gelecekti sıra'' ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 22:35, 16/01/2020
İstifa eden Comolli’ye ağır sözler! ‘Bir gün sana da gelecekti sıra’

Fenerbahçe'de Sportif Direktör olarak görev yapan Damien Comolli görevinden ayrıldı. Özellikle Falette transferinden sonra Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile arası açılan Damien Comolli'nin istifa ettiği açıklandı. 2018’den bu yana sarı lacivertli kulüpte Sportif Direktörlük görevini sürdüren Comolli’nin istifası sosyal medyada da büyük ses getirdi.

Kulübün eski çalışanlarından tercüman Deniz Sarıtaç ayrılığının ardından Fransız futbol adamına sert sözlerle göndermeler yaptı.

‘İFTİRALAR AT, ARKADAN KONUŞ, KUYU KAZ’

Sarıtaç yaptığı paylaşımda, ”Çalıştığın ülkeyi küçümse, sürekli insanlara iftiralar at, arkadan konuş, kuyu kaz. Üç kuruş maaşla çalışan insanları bile paranoyalarınla kovdur. Kendi eksikliğin anlaşılmasın diye iş bilen herkesle çatış. Bir gün sana da gelecekti sıra. Güle güle…” ifadelerini kullandı.

16 Ağustos 2018’de İslam Slima’nin imza gününde Damien Comolli ve Deniz Sarıtaç yan yana…

İLGİLİ HABER SON DAKİKA Fenerbahçe`de şok istifa! Comolli ayrıldı SON DAKİKA Fenerbahçe`de şok istifa! Comolli ayrıldı

6 AY ÖNCE AYRILMIŞTI

Fenerbahçe'de 6 yıl boyunca tercümanlık görevinde bulunan Deniz Sarıtaç'la yollar 3 Temmuz 2019’da ayrılmıştı. Ayrılık kararı Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından verilirken, bu kararda Comolli’nin etkili olduğu öne sürülmüştü. Deniz Sarıtaç, kişisel sosyal medya hesaplarından Fenerbahçe camiasına böyle veda etmişti:

“Bugün itibariyle Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun iradesiyle, kulüpteki görevim sona erdi. Henüz öğrenciyken stajyer olarak kapısından girdiğim Fenerbahçe’de, gurur dolu 6 yıl geçirdim.

 

İLGİLİ HABER Damien Comolli`nin Fenerbahçe`ye yaptığı transferler Damien Comolli`nin Fenerbahçe`ye yaptığı transferler

 

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı tercümanlığı görevini yürüttüğüm süre zarfında her zaman elimden gelenin en iyisini yaptığıma inanıyorum. Bu konuda vicdanım çok rahat bir şekilde ayrılıyorum. Kimsenin adamı olmadan, doğru bildiğim şekilde çalıştığım yere hizmet gayretiyle işimi yaptığımı düşünüyorum.

Her zaman profesyonel kalmaya, kimseyi kırmamaya çalıştım. Mesleki anlamda aldığım her övgüyle gururlandım, daha da iyisini yapmaya odaklandım. Her yapıcı ve içten eleştiriyi de muhakkak dikkate aldım.

Öncelikle bu kulüpte geçirdiğim sürede üzerimde çok emeği bulunan, işimle ilgili en büyük zorlukları yaşadığım günlerde, daha yolun başında bir gençken ve ne yapacağımı bilemezken, bana fazlasıyla değer verip, beni sahiplenip bu kulüpteki yolumun açık olmasını sağlayan, kariyerimin bu noktaya gelmesinde en büyük pay sahiplerinden biri olan Sn. Aziz Yıldırım’a, günlük rutinde bana yol gösteren, destek olan, her zaman en iyisi olabilmem için belki de bilmem gerekenden fazlasını öğreten Sn. Hasan Çetinkaya’ya teşekkür ederim.

İşim gereği birçok değerli teknik adam, çok sayıda yıldız futbolcu ve Fenerbahçe için gece gündüz emek veren kıymetli profesyoneller ile çalıştım. Her biriyle çok özel anılar biriktirdim, her birinden yeni bir şey öğrendim. Bu anlamda tüm hocalarıma, tüm futbolcu abi, kardeş ve dostlarıma, tüm profesyonellere ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ve taraftar… Sosyal medyada, statta, sokakta yürürken kendimi değerli hissettirdiniz. Benim için en kıymetli olanı yaptınız, yan faktörlerle değil, mesleğimle övdünüz her zaman. Kafamdaki tek düşünce her zaman yaptığım işle bilinmekti, bana bunu en özel sevgi ve saygı sözcükleriyle gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Birlikte 1 yıllık bir çalışma süresini geride bıraktığımız Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sn. Ali Koç’a ve yönetim kuruluna bundan sonraki dönemde kalpten başarılar diliyorum.”

 

Yayınlanma Tarihi:13:12,