SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan için flaş iddia: Brezilya’ya gidiyor…

Medipol Başakşehir ile kiralık sözleşmesi sona erdirilen ve Barcelona'nın da istemediği Arda Turan'ın, Brezilya'ya transfer olabileceği gündeme geldi. İşte Brezilya basınında çıkan o haber...

Son yıllardaki düşüşüyle bir türlü eski formuna kavuşamayan Arda Turan'ın, Brezilya takımları ile temasa geçtiği öğrenildi. 
Başakşehir'deki kiralık sözleşmesi sona eren ve Barcelona'dan bonservisini almaya çalışan Arda Turan'dan flaş bir hamle geldi.
Brezilya basınının önde gelen gazetelerinden O Globo'da yer alan haberde, Savio, Guilherme Siqueira ve Marcos Marinho isimli iş insanlarının şirketi olan "You First Sports" isimli şirketle menajerlik anlaşması imzalayan Arda Turan, Flamengo ve Palmeiras takımlarına önerildi.
Haberde, 32 yaşındaki futbolcunun maaşını ödeyebilecek takımlarla iletişim halinde olduğu ifade edilirken eski takım arkadaşı Filipe Luis'in de formasını giydiği Flamengo'da oynamayı çok istediği ifade edildi.
Ancak Arda Turan'ın Barcelona ile anlaşarak sözleşmesini fesh ettikten sonra Brezilya kulüpleri ile temasa geçerek transferinde kolaylık sağlamayı planladığı öğrenildi.
Yıldız isim anlaşacağı kulübe bonservis bedeli ödetmeyerek sözleşmesinde sadece alacağı maaş ve bonusların yer almasını sağlamak istiyor.
"You First Sports" yöneticisi Guilhermee Siqueira konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Yetkimiz var. Zamanı geldiğinde kulüplerle görüşmeler yapacağız" şeklinde konuştu.
2018 yılında Başakşehir'e kiralık olarak gelen Arda Turan, bu sezon oynadığı 12 maçta skora hiçbir katkı yapamadı.