SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: Caner Erkin ‘Cumhurbaşkanımız beni seviyor sanıyordum’ dedi

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş'ın milli futbolcusu Caner Erkin'le arasında geçen diyaloğu canlı yayında anlattı. Caner Erkin'in, geçen sezonki 6 maçlık cezasının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla verildiğini düşündüğünü belirten Rıdvan Dilmen, cezaların sorumlusunun TFF olduğunu aktardı.

Rıdvan Dilmen, NTV ekranlarındaki %100 Futbol programında Beşiktaşlı Caner Erkin ile arasında geçen dikkat çeken diyaloğu aktardı. Dilmen, Caner'in geçen sezon Başakşehir ile oynadıkları maçta yaptığı hareketlerden sonra aldığı 6 maç cezayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdirdiğini sandığını söyledi.
"CUMHURBAŞKANIMIZ BENİ SEVİYOR SANIYORDUM" ------ Rıdvan Dilmen programda, "Caner Erkin'i severim, çok sohbetim olan bir kardeşimiz değildi. Bir gün beni aradı, 6 maç ceza almış ya. 'Cumhurbaşkanımız beni seviyor sanıyordum' dedi.'Hayırdır bir şey mi oldu?' dedim.'6 maç ceza verilmesini Cumhurbaşkanımız istemiş' dedi. Oğlum saçmalama, senin ceza aldığından bile haberi yoktur' dedim.
''SORUMLUSU TFF'DİR'' ------- ''Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir gün sohbet ederken, 'Hangi Caner?' dedi. 'Ne olmuş ona?' dedi. Ona kim ne dediyse... Maçı seyrediyormuş da, bilmem neymiş de. Fatih Terim milli takıma geliyor, o istedi deniyor. Verilen veya verilmeyen cezaların sorumlusu TFF'dir" ifadelerini kullandı.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kısa bir süre önce verdiği röportajda Arda Turan hakkında söylediği sözlerin yanlış noktalara çekildiğini ifade etti. Cengiz yaptığı açıklamada, "Fatih Hoca'yla aramızda sorun yok. Arda Turan konusuyla ilgili ileride bir açıklama yapacağız" ifadelerini kullandı.
Galatasaray'da yaşanan Arda Turan krizi hakkında konuşan usta yorumcu Rıdvan Dilmen, "Arda Turan'ı Fatih Terim istiyorsa Mustafa Cengiz onu alır. Kimse gerçeği konuşmuyor. Fatih
Beşiktaş'ın Guilherme transferi hakkında değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Dilmen, ''İlk 11'de forma şansı bulur mu bilemem. Beşiktaş önde oynamayı seven bir takım olduğu için bu oyuncu da yaratıcı ve içeriye girebilen bir oyuncu. Lens ve Diaby'i canlandırır. Beşiktaş Di Maria'yı alamayacağına göre yoktan iyidir. Muhtemelen 10 numara başlamıştır ancak sonrasında kanata evrilmiştir'' dedi.