SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: ‘Bizimle dalga mı geçiyorlar? Ben olsam bir sabah bavulları toplarım…’

Ahmet Ağaoğlu, Ali Koç ve Mustafa Cengiz'in peş peşe açıklamaları ile Türk futbolunda ipler gerilirken Mehmet Demirkol yaşananları yorumladı. Demirkol, "Bu açıklamaların ardından nasıl maçlara gidecekler? Bizimle mi dalga geçiyorlar? Federasyonun yerinde olsam aradan çekilirim. Bir sabah bavulları toplar, Kulüpler Birliği'nin kapısına bırakırım" dedi.

Güncellenme: 19:16, 13/01/2020
Mehmet Demirkol: ‘Bizimle dalga mı geçiyorlar? Ben olsam bir sabah bavulları toplarım…’

Mustafa Cengiz’in, Ali Koç’un ve Ahmet Ağaoğlu’nun peş peşe sert açıklamalarının ardından ve bunlara ek olarak TFF’nin harcama limitleri açıklaması üzerine de bir tartışma yaşanırken Türk futbolunda yeni bir kaos dönemi kapıda beliriyor. Mehmet Demirkol, Bein Sports’taki Bein Manşet programında bu gündem ışığında yaşananları yorumladı.

Demirkol, “Bu yapılandırma doğru yapılmazsa daha büyük bir batık ortaya çıkacak. Slogan üzerinden işi götürdüğünde olmuyor. Fenerbahçe’nin çıkarını korumak için Türk futbolunun çıkarını koruman gerekiyor. Aynısı Beşiktaş ve Galatasaray için de geçerli. Konunun ne olduğunu ortaya çıkarmamız gerekiyor. Ali Koç, ‘5 yıl sonra bu iş patlayacak’ diyorsa ben bunu dinlerim. Kimsenin anlamadığı bir konuda herkes mevzilerine çekildi. Bari burada birlik olun” dedi.

İLGİLİ HABER Ahmet Ağaoğlu`ndan Ali Koç`a cevap! `Hayatlarını gizli, örtülü işlerle sürdüren insanların fikirleri` Ahmet Ağaoğlu`ndan Ali Koç`a cevap! `Hayatlarını gizli, örtülü işlerle sürdüren insanların fikirleri`

‘Bizimle dalga mı geçiyorlar?’

Peş peşe yapılan açıklamalar hakkında “Bu açıklamaların ardından nasıl maçlara gidecekler? Bizimle mi dalga geçiyorlar? Bu 10 bin Euro’luk menajer konusunu kendi aralarında konuşup anlaşamazlar mı? Mustafa Cengiz söylediği her şeyde haklı. Ahmet Ağaoğlu da aynı. Ali Koç’u dinlerken de haklı diyorum. Mustafa Cengiz, ‘Maç oynanırken kural değişmez’ diyor. Haklı. Florya’yı geri aldı. Kural değişmiş. Herkes karşısındakini görüyor. Bir araya gelip her şeyi siz yapacaksınız. Federasyonun yerinde olsam aradan çekilirim. Bir sabah bavulları toplar, Kulüpler Birliği’nin kapısına bırakırım” ifadelerini kullanan Mehmet Demirkol, Beşiktaş’ın noktalamak üzere olduğu Guilherme transferini de yorumladı.

İLGİLİ HABER Mustafa Cengiz`den Ali Koç`a cevap: `Yalancısın` diyecek kadar basit olmam Mustafa Cengiz`den Ali Koç`a cevap: `Yalancısın` diyecek kadar basit olmam

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gündemi değerlendirdi! Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gündemi değerlendirdi!

‘Guilherme’den katkı alınır ama…’

Demirkol, Guilherme hakkında şöyle konuştu: “Guilherme sadece merkez değil, iki kanatta da oynuyor. Anların oyuncusu. Abdullah Avcı’nın çizdiği oyun çerçevesinde işe yarayabilir. Guilherme’den katkı alınır ama beklenti de önemli. Mesela Adem Ljajic’i bu sezon bitiren şey beklenti oldu.”