SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tokyo 2020 bileti alan Filenin Sultanları, İstanbul Havalimanı’nda

Tokyo 2020'ye katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları, İstanbul Havalimanı'na geldi. Coşkulu kalabalık, Sultanları karşıladı.

Tokyo 2020 Avrupa Elemeleri’nde finalde Almanya’yı 3-0 yenen ve Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları, İstanbul Havalimanı’na geldi.
Ciddi bir kalabalık, Filenin Sultanları’nı karşılamaya geldi.
Turnuvanın başında grup maçında mağlup olduğu Almanya’yı finalde sahadan silen Milliler, uçaktan indikleri andan itibaren bando ile karşılandı.
Havalimanı içinde kullanılan özel araçlarla karşılama töreninin yapılacağı alana giden Sultanlar, çiçeklerle karşılanırken yoğun bir kalabalık tezahüratlarda bulundu.
Ede Erdem: "Beklediğimiz şeylerdi aslında şu an çok güzel bir bando takımı, destek var. Biz de tüm takım olmayı bekliyoruz, çıkacağız. Çok keyifliyiz, çok mutluyuz. Herkese destekleri için çok teşekkür ederiz."
Ebrar Karakurt: "Çok mutluyuz, bu büyük gururun ardından ülkemize vardık ve dışarı çıkmayı, bizi destekleyen insanlarla buluşmayı bekliyoruz. Çok gurur verici, açıkçası çok büyük bir karşılama bekliyoruz ve öyle olacağına da eminiz. Çok gurur verici bir olay, ülkemiz adına da aynı gururu yaşıyoruz. (Bilet taşıması hakkında) Bu benim görevim, taşıyorum ve Tokyo biletimizi gösteriyor, elimden bırakmayacağım. İlk maçta kötü başladık ama her şeyi düzeltebileceğimizin bilincindeydik ve bunun için her zaman antrenmanlarda çalıştık. Turnuvanın bu şekilde gitmeyeceğini düşündük her zaman, başlangıçlar önemlidir ama bunu düzeltebiliriz diye düşündük. Türkler her yerde ve bizi orada asla yalnız bırakmadılar. Her maçımızda sanki Ankara´daymış, Türkiye´deymiş gibi oynadık. Özellikle final maçında çok güzel bir atmosfer vardı, bizi yalnız bırakmadıkları için onlara teşekkür ediyoruz."
Meliha İsmailoğlu: "Benim ilk kez defa gideceğim bir olimpiyat olacak, inanılmaz gururluyuz. Herkese çok teşekkür ederiz."
Naz Aydemir: "Tabii ki çok mutlu ve gururluyuz, çok büyük bir başarı elde ettik. Sadece tek takımın katılma hakkı elde edeceği bir turnuvada Avrupa kıtasını temsilen şampiyon olarak çıktık ve Tokyo´ya gitme hakkını elde ettik. Aslında çok da zorlu bir yoldan geçtik, kolay maçlar da oynamadık ve her geçen gün çok daha iyi ve büyüyen bir performans sergiledik. Tüm takım arkadaşlarımla ve teknik ekiple gurur duyuyorum. Aynı zamanda da bize Apeldoorn´u Türkiye´ye çeviren tüm seyircilerimize teşekkür ederiz."
Simge Aköz: "Gerçekten hepimizin hayal ettiği, bütün hayallerimizin en üst noktası olan Tokyo biletini almış bulunmaktayız. Ses falan gitti, inanılmaz bir atmosfer vardı. Aslında orada çok büyük bir mücadele verdik, olimpiyatlarda yer aldığımız için çok mutluyuz."
Meryem Boz: "Öncelikle coşkulu karşılama için teşekkür ederiz, çok mutlu olduk. Bütün yıl boyunca bunun için çalışmıştık, emeklerimizin karşılığını alabildiğimiz için çok mutluyuz. (Mavi şimşek lakabıyla ilgili) Kendisi öyle uygun görmüş, halk da bunu sevmiş herhalde, teşekkür ederim. Şu an bir maçtan daha yeni çıktık, dinlenemedik. Tabii ki oraya derece yapmak için gideceğiz, kürsüye çıkabilmek için elimizden geleni yapacağız."
Fatma Yıldırım: "Evet, inanması zor gerçekten bize nasıl bir şey olduğu daha dank etmedi, gerçekten gurur verici bir şey. Ülkemiz adına Türk bayrağını olimpiyatlara götüreceğimiz için çok gururlu ve mutluyuz. Zaten biz Hollanda´da evimizde gibiydik, inanılmaz bir Türk seyircisi vardı. Buradan da onlara çok teşekkür etmek istiyorum, olimpiyatlarda olacağımız için çok mutluyuz. Tabii ki hedef olimpiyatlardı ama oraya madalya kazanmak için gideceğiz. Önümüzde yaza kadar çalışmamız için uzun bir dönem var, madalya hedefimiz var. "