SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’dan ‘harcama limitlerinin esnetilmesi’ gündemine tepki

Trabzonspor Kulübü resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla TFF'nin harcama limitlerinin esnetilmesine yönelik girişimlere karşı olduklarını açıkladı.

Güncellenme: 19:42, 10/01/2020
Trabzonspor’dan ‘harcama limitlerinin esnetilmesi’ gündemine tepki

Trabzonspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada ‘harcama limitleri’ konusunda kamuoyunda oluşan gündeme tepki gösterdi. Bordo-mavili kulüp harcama limitlerinin esnetilmesine yönelik girişimlere karşı olduklarını duyurdu.

İŞTE TRABZONSPOR’UN YAPTIĞI AÇIKLAMA:

”Kulübümüz, kuruluşundan bugüne kadar her zaman hukukun, adaletin ve kuralların tarafında olmuş ve herkes için bu değerleri savunmuştur. Trabzonspor Kulübü olarak hiçbir zaman kendimiz için istemediğimizi bir başkası için de istemedik. Bu doğrultuda; kamuoyunda “harcama limitleri” olarak bilinen uygulama ile ilgili görüşümüzün de duruşumuzun da aynı değerlerin çerçevesinde olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Nasıl ki limitlerin %30'dan 40'a çıkartılmasına prensip gereği itiraz ettiysek yine son günlerde konuşulan “harcama limitlerinin esnetilmesi”ne yönelik girişim ve söylemlere de aynı sebepten dolayı şiddetle karşı çıkıyoruz!

Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarının kendi koydukları ve tüm futbol ailesinin sezon başında kabul ettiği kurallardan ve bu kuralların edimlerinden asla taviz vermeyeceğine olan inancımız tamdır. Bu vesile ile “harcama limitlerinin esnetilmesi” konusunda yaşanan süreci yakinen takip ettiğimizi ve herhangi bir kuraldışılığa kesinlikle izin vermeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşırız.

Saygılarımızla”

Yayınlanma Tarihi:19:33,