SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol: VAR kayıtları açıklandığı anda ortalık yıkılır!

Futbol gündemi ile öne çıkan haberleri yorumlayan Mehmet Demirkol, VAR kayıtlarının açıklanması düşüncesi ile ilgili 'MHK, VAR kayıtlarını açıkladığı anda ortalık yıkılır' ifadelerini kullandı. BeIN Sports'taki programda Fenerbahçe'nin transfer politikasını da değerlendiren Demirkol çarpıcı ifadeler kullandı.

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol beINsports ekranlarında yayınlanan beINmanşet programında ülkenin futbol gündemini değerlendirdi. İşte Demirkol'un açıklamalarından satır başları...
'RAMİ İÇİN KAFADA FUTBOLU BIRAKTI DİYORLARDI' ------------- Falette'nin kalitesi vs konuşulur ama hazır olması lazım çok ilginç gerçekten. Fransa'dan kimle konuşsam Adil Rami için bana kafada futbolu bıraktı diyorlardı. Bu oyuncu ile alakalı gelen bilgilerde hazır olmadığı şeklinde. Fenerbahçe'nin stoper transferleri gerçekten çok problemli.
'ZANKA KAT KAT DAHA İYİ' ------------- Fenerbahçe'nin ayağı iyi, ikili mücadelelerde ön alabilen, ilk hamleyi doğru yapabilen bir stopere ihtiyacı var. Gustavo, Ozan ikilisi çok iyi oldu. Bu ikiliyi bozmamak için arkaya bir takviye yapmak şart. Beğenmediğiniz Zanka, Falette'den kat kat iyi. Taraftardan da Comolli cephesine genel olarak bir tepki var.
'DENİZ'İN EN FAYDALI OLDUĞU YER SAĞ KANAT' ------------ Deniz Türüç oyuna kendisini vermek konusunda ikna edemediği kimse yoktur bence. Herkes ikna olmuştur buna ama Deniz'in en faydalı olduğu yer sağ kanat. Farklı yerlerde denenirse sıkıntı olabilir. Hasan Ali standart bir sol bek oyuncusu ama o bile taraftarı ikna edemedi. Deniz bunu hiç yapamaz. Şu olabilir Fenerbahçe 3'lü oynar, belki o olabilir. Sol kanatta bile oynadığında, sağ kanattaki verimi veremeyen Deniz sol bekte hiç olmaz. Caner'i bile oraya koysan olmayabilir şu anda. Fenerbahçe'nin gerçek bir sol beke ihtiyacı var.
'İŞİN LİMİTİ Mİ KALDI' ---------- Bunları kimse yapamaz, uğraşmayalım bununla. Belli ki yapamıyoruz. Ali Koç'ta diyor bunu yapılan anlaşma sıkıntılı 5. yılda yine problem oluşuyor. Geçen sefer baktın olmadı herkes tekrardan oturdu. Mecnun başkan söyledi 700 milyon Tl açık varsa işin limiti mi kalmış. Herkes limit konusunda açıklama bekliyor ve zorluyor. Herkesin derdi bu şu anda iş Fenerbahçe üzerinden dönüyor ama bütün kulüpler için çok önemli.
'EN MECBUR OLDUĞUMUZ OYUNCU CENK' ----------- Beşiktaş açısından bilmiyorum ama Cenk açısından oynaması lazım. Beşiktaş maliyeti karşılayabilir mi bilmiyorum ama Cenk'in oynaması şart. Burak'la iyi ikili oluyorlar. Mustafa Pektemek ilk geldiğinde Cenk'ten iyi gözüküyordu o olmadı ama Cenk başardı. Biz Cenk'e mecburuz. En mecbur olduğumuz oyuncu o.
'8 MİLYON EURO İYİ PARA DEĞİL' ---------- Vida en iyi devresini geçirdi Beşiktaş'taki. Savunmadaki en güvenilir oyuncu. 8 milyon euro iyi para değil. Yoklukta iyi para olabilir ama adamda biliyor senin 2 milyon Tl harcayabileceğinizi. Bize muhasebeci misiniz diyorlardı alın bakın işte Beşiktaş'ın durumuna.
'MHK BİLE KORKAR' ------- Bana sorsan Hollanda ile Türkiye'yi nasıl anlatırsın diye VAR olayını koyarım. Bizde kimse dinlemez, MHK bile korkar budur yani bu bizim hayata bakışımızı anlatır. Her şeyimizi anlatabilecek bir örnektir. İyidir, kötüdür bilmem ona siz karar verin.
'VAR KAYITLARI AÇIKLADIĞI ANDA ORTALIK YIKILIR' ------------ MHK, VAR kayıtlarını açıkladığı anda ortalık yıkılır. O benimki yok, diğeri bizim taçımız vardı der ama ben buna rağmen açıklarım. Haftada bir tane yeterli olur. Büyüklerinkini ilk etapta açıklamam ama belki bir sezon sonra denerim. Arda Kardeşler doğru söylemiş. Hatayı minimalize ettin, en azından 1.5 metre ofsayttan gol olduğunda iptal ediliyor. Koptu mu kopmadı mı ona bakıcaksın bu sefer. Gene 1 cm e bakacaksın.
'ARDA MESELESİNİN DİZİSİ ÇEKİLİR' --------- Dizisi çekilir bu Arda meselesinin. Bence bu konuda Mustafa Cengiz'in açıklama yapması lazım. Fatih hocanın dediği alın veya almayın normal şartlarda istemiyorum demek ama şartlar olursa görüşümü bildirebilirim demek de olabilir. İkisinin sözlerini yan yana koyduğumuzda olmaz gibi duruyor. Mustafa Cengiz de belirli şartların oluşmasını bekliyor olabilir.
'MERT İÇİN NE DEĞİŞTİ?' --------- Galatasaray'ın Mert'i 1.5 yıl kiralamak konusunda direttiğini biliyorum. Geçen yaz gitti acaba ne değişti o günden bu güne düşünmek lazım.