SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den harcama limiti ile ilgili resmi açıklama

Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden harcama limitleri konusunda basın mensuplarının yönelttiği sorulara karşılık bir açıklama yayınladı.

Güncellenme: 18:09, 08/01/2020
Fenerbahçe’den harcama limiti ile ilgili resmi açıklama

Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden takım harcama limitleri konusunda yönetilen sorulara karşılık bir açıklama yaptı.

İŞTE FENERBAHÇE’NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA:

“Bugün yöneticilerimize ve Kurumsal İletişim Departmanımıza medya mensupları tarafından takım harcama limitleri konusunda yönetilen sorulara karşılık bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle; süreci manipüle etme amacı taşıdığını düşündüğümüz harcama limitleri ile ilgili bazı bilgilerin dışarıya özellikle bu dönemde sızdırılmasını son derece manidar karşıladığımızı belirtmek isteriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak takım harcama limitlerinin açıklandığı 20 Aralık 2019 tarihinden bugüne kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşmelerimiz devam etmektedir.

Bununla birlikte Kulübümüz Bankalar Birligi anlaşması dışında finans kuruluşları ile yeni anlaşmalar için bireysel olarak çalışmalarını yürütmektedir.

Bu çalışmalar kapsamında da diğer kulüplerin de yaptığı gibi attığımız tüm finansal adımları, takım harcama limitlerinin yeniden değerlendirilmesi amacıyla TFF ve ilgili kurumları ile paylaşmakta ve görüşmelerimizi devam ettirmekteyiz.

Spor camiası olarak daha evvel bir örneğini yaşadığımız üzere ‘TFF’nin kamuoyu baskısı altına alınması ve sürecin manipülasyonlarla zarar görmesi’ amacı taşıyan bu gündeme itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz.”