SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Superman dönüyor! Dwight Howard, NBA All-Star Hafta Sonu Smaç Yarışması’na katılacak

Los Angeles Lakers forması giyen Dwight Howard, The Athletic'te yer alan habere göre 2020 All-Star Hafta Sonu Smaç Yarışması'nda yer alacak. Daha önce 2008 ve 2009'da yarışan ve 2008'de Superman kostümüyle yaptığı smaçla unutulmazlar arasına giren 34 yaşındaki pivotun yarışmaya dönüş haberi basketbolseverlerde heyecan yarattı.

SKOR DIŞ HABER
21:14 -
Superman dönüyor! Dwight Howard, NBA All-Star Hafta Sonu Smaç Yarışması’na katılacak

NBA kültürünün önemli parçalarından biri olan All-Star Hafta Sonu’nun merakla beklenen olaylarından biri de hiç kuşkusuz Smaç Yarışması. Yıldız isimlerin inanılmaz bir çeviklik ve bir o kadar inanılmaz derecede yaratıcılığı bir araya getirerek ortaya çıkardıkları performanslar, unutulmaz anlar olarak bir çok sporseverin aklına kazınmış durumda. Yakın dönemin sözü geçen unutulmaz performanslarından birine imza atan Dwight Howard cephesinden gelen bir haber, adeta müjde etkisi yarattı!

Son yıllarda eski çarpıcılığından uzaklaşan Smaç Yarışması’nı canlandırmak için bu yılki organizasyonda yer alacak olan Dwight Howard, Superman pelerinini bu kez Smaç Yarışması’nı kurtarmak için giyecek gibi. The Athletic’te yer alan habere göre Los Angeles Lakers forması giyen 34 yaşındaki Dwight Howard, bu yıl 14-16 Şubat tarihleri arasında Chicago’da gerçekleşecek olan NBA All-Star Hafta Sonu’nda smaç yarışmasında yer alacak.

2008’de katıldığı yarışmada giydiği Superman kıyafetiyle unutulmaz bir smaça imza atan Howard, atletizmden ziyade yaratıcılığıyla ve eğlendirici şovuyla geceye damga vurup, ilk kez taraftarların oylarıyla şampiyonun belirlendiği yarışmada oyların %78’ini alarak şampiyon olmuştu.

Dwight Howard şimdiden basketbolseverleri heyecanlandırırken deneyimli pivota tarihe geçme şansı da doğdu. 1990 yılında Smaç Yarışması’nı 30 yaşında kazanan Dominique Wilkins, yarışmada birinci olan en yaşlı isim konumunda. 34’lük Howard kazanabilir mi bilinmez ancak 2008’de şampiyon, 2009’da da ikinci olurken üst üste iki sene ilk turlarda 100 tam puana ulaştığını hatırlamakta fayda var! Dwight Howard veya nam-ı diğer Superman hem yaratıcılığıyla Smaç Yarışması’nı kurtarabilir hem de yine bu yaratıcılık farkıyla 34 yaşında kazanıp tarihe geçebilir…

Son güncelleme: 21:33 06.01.2020