SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okan Buruk’tan Arda Turan açıklaması! ‘Hayırlısı neyse o olsun’

Devre arası çalışmalarını sürdüren Medipol Başakşehir'de Teknik Direktör Okan Buruk gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu. Buruk, Fatih Terim'in Arda Turan hakkındaki açıklamalarına "Fatih Hoca, Arda Turan açıklaması yapmış, ona katılıyorum. Arda ülke için değerli" yanıtını verirken tecrübeli oyuncu hakkında "Arda'ya alacağı her karara saygı duyacağımızı söyledim. Yeni bir başlangıca ihtiyacı olduğunu belirttim. Yeniliğe ihtiyacı var, Arda'nın da bu yönde düşünceleri var" yorumunda bulundu.

Güncellenme: 07:28, 06/01/2020
Okan Buruk’tan Arda Turan açıklaması! ‘Hayırlısı neyse o olsun’

Süper Lig’de ikinci devrenin hazırlıklarına devam eden Medipol Başakşehir’de Teknik Direktör Okan Buruk, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

‘ARDA’YA BİRKAÇ GÜN İZİN VERDİK’

“Fatih Hoca, Arda Turan açıklaması yapmış, ona katılıyorum. Arda ülke için değerli. Arda Turan takımda oynamak için her şeyi yaptı. Son dönemde o mevkide 4-5 oyuncumuz oldu. Arda’nın motive olması, kendini iyi ve değerli hissetmesi gerekiyor. Arda’ya alacağı her karara saygı duyacağımızı söyledim. Yeni bir başlangıca ihtiyacı olduğunu belirttim. Yeniliğe ihtiyacı var, Arda’nın da bu yönde düşünceleri var. Birkaç gün izin verdik, ne yapacağına karar verecek. Arda’nın ve kulüplerin ne yapacağı önemli hayırlısı neyse o olsun.”

İLGİLİ HABER Fatih Terim`den Arda Turan açıklaması Fatih Terim`den Arda Turan açıklaması

TRANSFER SÖYLENTİLERİ…

Buruk, Beşiktaş ile adı geçen Volkan Babacan’ın durumu hakkında “Volkan Babacan’ın transferi konusunda herhangi bir gelişme yok” dedi.

İLGİLİ HABER Aykut Kocaman`dan transfer müjdesi! Aykut Kocaman`dan transfer müjdesi!

‘ROBINHO’YA ŞU ANDA TEKLİF YOK’

Sivasspor’un gündeminde olan Robinho ile ilgili de açıklama yapan Okan Buruk “Başakşehir olarak transfer yapmayı düşünmüyoruz. Kadromuzdan ayrılan olursa oyuncu bakarız şu an bakmıyoruz. Robinho ile Caicara’ya Brezilya’ya gittikleri için 2 gün izin verdik. Robinho’ya şu anda bir teklif yok, ilerleyen günlerde ne olur bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK SORUSUNA YANIT

Şampiyonluk sorusunu da yanıtlayan Okan Buruk “Oyun olarak baktığımızda şampiyonluğa aday takımlardan biriyiz. Oyun anlayışımızı maçtan maça değerlendiriyoruz. Şubat ayının sonuna kadar ayda 6-7 maç yapacağız, oyuncuları doğru hazırlamamız çok önemli. Hedefleri her zaman büyük tutmak gerekiyor, inşallah güzel günler yaşarız” diye konuştu.