SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Simge Aköz: ‘Şansımız çok yüksek’

Tokyo 2020 Avrupa Elemeleri öncesinde Filenin Sultanları'nın ve Eczacıbaşı Vitra'nın başarılı liberosu Simge Aköz açıklamalarda bulundu. Simge, "Grubumuzda yer alan tüm ekipler, mücadeleyi bırakmayan takımlar ancak şansımızı çok yüksek görüyorum. Kolay olmayacaktır. Olimpiyatlar, her sporcunun kariyerinde olmasını istediği en yüksek noktalardan biri" dedi.

Güncellenme: 20:32, 02/01/2020

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Simge Aköz, 7-12 Ocak tarihleri arasında Hollanda'da düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri'ne dair soruları yanıtladı. İşte Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen röportaj:

Harika geçen Avrupa Şampiyonası sonra yeniden Milli takım dönemindeyiz. Milli takım senin için ne ifade ediyor ?

Ankara'da kendi seyircimizin önünde Avrupa Şampiyonası oynamak harika bir duyguydu. Her sahaya çıktığımızda inanılmaz güzel duygular hissettik. Milli takımda bulunmak, her zaman gurur verici. Önümüzdeki olimpiyat elemelerinde de ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, olimpiyatlara gitme hakkı elde etmek istiyoruz.

İLGİLİ HABER Filenin Sultanları, Tokyo 2020 Elemeleri öncesi basınla buluştu Filenin Sultanları, Tokyo 2020 Elemeleri öncesi basınla buluştu

Olimpiyatlara gitme şansımızı nasıl görüyorsun ?

İyi bir grupta olduğumuzu düşünüyorum. Grubumuzda yer alan tüm ekipler, mücadeleyi bırakmayan takımlar ancak şansımızı çok yüksek görüyorum. Kolay olmayacaktır. Olimpiyatlar, her sporcunun kariyerinde olmasını istediği en yüksek noktalardan biri. Umarım, bu elemeleri çok güzel bir şekilde geride bırakarak Tokyo biletini alırız.

İLGİLİ HABER Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı`nın başarılı liberosu Simge Aköz, EuroVolley öncesi Sözcü SKOR`a konuştu: `O kadar bırakmak istediğim dönem oldu ki...` Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı`nın başarılı liberosu Simge Aköz, EuroVolley öncesi Sözcü SKOR`a konuştu: `O kadar bırakmak istediğim dönem oldu ki...`

Gruptaki rakiplerimiz hakkında ne düşünüyorsun, nasıl bir turnuva bizleri bekliyor ?

Almanya ve Belçika, benzer oyun sistemine sahip iki takım. Mücadeleyi hiçbir zaman bırakmıyorlar. Çok büyük yıldız isimleri yok ama takım oyun oynuyorlar. Eminim ki önce grup aşamasında ardından diğer karşılaşmalarda güzel sonuçlar alacağız.

Hollanda'da sizi destekleyecek Türk taraftarlarımıza neler söylemek istersin ?

Hollanda'da yaşayan vatandaşlarımızın bizi yalnız bırakmayacağına eminim. Ankara'da inanılmaz güzel bir atmosfer vardı. Hollanda'daki seyircilerimizden de aynı desteği bekliyoruz.