SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Karaman kurtlar sofrasında barınamadı!

Son 9 yılın en iyi performansı kalmasına yetmedi.Konya ve Kayseri maçlarının ardından yapılan açıklamalar, transfer anlaşmazlıkları, yönetimdeki Ünal Karaman karşıtlarının baskısı, ayrılığı getirdi

Süper Lig’de ilk devre büyük bir sürprizle sona erdi ve Trabzonspor, Teknik Direktör Ünal Karaman’ın sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.
Bordo-mavili kulüpten KAP’a gönderilen bildirimde 7 Haziran 2019’da başlayan, bitiş tarihi 31 Mayıs 2021 olan kontratın sonlandırıldığı açıklandı.
Açıklamada, Karaman’ın 6 aylık maaşı olan 2 milyon 250 bin liranın ödendiği de belirtildi. Ligin ilk devresini 3. sırada kapatan bordo-mavililerdeki deprem farklı söylentileri beraberinde getirdi.
SÖZCÜ, kulislerde konuşulan iddiaları araştırdı | ‘BU FUTBOL VE VİZYONLA OLMAZ’
İç sahada 1-0 öne geçilmesine rağmen 2-1 kaybedilen Denizlispor maçı sonrası Başkan Ahmet Ağaoğlu, Karaman’a destek mesajı verdi. Ancak zirve yarışındaki diğer takımların puan kaybettiği haftada alınan bu sonuç yönetimde güven kaybına yol açtı.
1-0 kazanılan Konyaspor maçından sonra Ağaoğlu “Bu futbol bize yakışmıyor” dedi ve bu; Karaman’da ciddi bir rahatsızlık yarattı.
Karaman, Kayserispor maçından sonra “Kişilerin karakterleri, kimlikleri ve oturdukları koltuklar hiçbir zaman taraftar kimliklerinin önüne geçmiyor” deyince ayrılığın önü açıldı.
Bordo-mavili yönetimin siyasi kanada yakın ismi ve aynı zamanda ATV’nin çok sayıdaki dizisinin yapımcısı olan Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp, yaşanan gerginliği fırsat bilerek Karaman’ın ayrılık sürecini başlattı.
Mehmet Yiğit Alp’in başını çektiği yönetici grubu, iç sahadaki puan kayıpları ve Avrupa’dan elenme sürecinin, Karaman’ın ‘korkak’ futbolundan kaynaklandığını dillendirdi ve “Bu vizyon ve futbolla şampiyon olamayız” fikri, ayrılığı getirdi.
Karaman, sezon öncesinde olduğu gibi ara transfer döneminde de alınması düşünülen futbolcuları istemedi ve yönetimle ters düştü. Tecrübeli hocanın ‘Altyapı’ ısrarına yönetim ‘Transfer’ yanıtını verince ipler tamamen koptu.