SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’nin harcama limitleri açıklamasına Beşiktaş’tan tepki!

TFF'nin kulüplerin harcama limitlerine dair açıklamasına Beşiktaş'tan tepki geldi. Açıklamada "Takım Harcama Limitimiz olması gerekenden çok daha düşük seviyede" ifadeleri yer aldı.

Güncellenme: 16:15, 31/12/2019
TFF’nin harcama limitleri açıklamasına Beşiktaş’tan tepki!

Türkiye Futbol Federasyonu gün içinde “Takım Harcama Limiti” açıklamasında bulunurken Beşiktaş, resmi internet sitesi üzerinden bu açıklamaya tepki gösterdi. Son 6 ayda faizlerin düşürülmesi nedeniyle TFF’nin limitleri %31.5 faiz oranı üzerinden hesaplamasına tepki gösteren Beşiktaş yönetimi işte bu açıklamayı yayınladı:

“Kulübümüzden Açıklama

31.12.2019 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde yayınlanmış olan 2019/2020 sezonu Takım Harcama limitleri dikkate alındığında, kulübümüzün Lisans Talimatı hükümleri ile birebir uyumlu olduğu görülmektedir.

31.12.2019 tarihinde açıklanan Takım Harcama Limitine ilişkin finansman giderleri, güncel ve ülkemizin ekonomik gerçeklerini hiç yansıtmayan 31.5 % faiz oranı ile hesaplanmış olup, Takım Harcama Limitimizin olması gerekenden çok daha düşük seviyede belirlenmesine sebebiyet vermiş ve takım planlaması çalışmalarımızı önemli derecede sekteye uğratmıştır.

İLGİLİ HABER TFF, Süper Lig ekiplerinin harcama limitlerini açıkladı! TFF, Süper Lig ekiplerinin harcama limitlerini açıkladı!

Türkiyemizin tüm kurumları canla başla faizleri aşağı çekmeye uğraşırken ve bu çabaların neticesinde reel faizler bu denli gerilemişken, öncelikle hesaplamalarda 31.5 % faiz oranı kullanılmasının tüm ülke kurumlarına izah edilmesi gerekmektedir. Aceleyle ve anlık tepkilerden hareketle alınan bu yanlış kararın kabulü mümkün değildir.

TFF ve ilgili kurulları haksız rekabete neden olacak uygulamalarda bulunamazlar. Futbol adaletinin tesisi ve aleyhimize haksız rekabet oluşturan bu durumun düzeltilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Beşiktaş JK”

Yayınlanma Tarihi:16:04,