SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig 2019-2020 sezonunu 10 puanla son sırada tamamlayan ve oldukça zor günler geçiren İstikbal Mobilya Kayserispor, eski teknik direktörü Robert Prosinecki ile anlaşmaya vardı. Sezona Hikmet Karaman ile başlayan, ardından Samet Aybaba ile yola devam eden ve son olarak da Bülent Uygun ile 7 hafta çalışan Kayserispor, ligin ikinci yarısı için Hırvat teknik adam Robert Prosinecki ile anlaşmaya vardı.

İLGİLİ HABER Süper Lig puan durumu: Lig`de ilk yarının puan tablosu belli oldu! Süper Lig puan durumu: Lig`de ilk yarının puan tablosu belli oldu!

Daha önce sağlık sorunları nedeniyle göreve gelmeyi kabul etmeyen Hırvat teknik adam, direkt olarak kendisiyle görüşülmesi sonrasında Kayserispor’un teklifini kabul etti.

Ligin ikinci yarısında Kayserispor’un teknik sorumlusu olarak göreve başlayacak olan Prosinecki, Antalya kampında takımın başında yer alacak. Prosinecki’nin yardımcılıklarını ise Gordon Cipric ve Dragan Spasic yapacak. Hırvat teknik adam Robert Pronisecki, 2012-2013 ve 2013-2014 sezonlarında da Kayserispor’da görev yapmıştı.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, “Ligde kalmak bizim için çok önemli. Anlaşmamız lig sonuna kadar. Ligde kalmamız durumunda tekrar masaya oturacağız” diye konuştu. 2006-2010 arasında Hırvatistan Milli Takımı’nda Slaven Bilic’in yardımcılığını yapan Prosinecki, teknik direktörlük kariyerine Aralık 2010’da Kızılyıldız’da başladı.

Real Madrid, Barcelona ve Sevilla…

Futbolculuğunda Real Madrid, Barcelona ve Sevilla gibi oldukça önemli kulüplerde forma giyen Prosinecki, Ağustos 2012’de Kayserispor’da teknik direktörlük koltuğuna oturdu. Aralık 2013’e kadar görevde kalan Prosinecki daha sonra Azerbaycan (Aralık 2014-Kasım 2017) ve Bosna-Hersek’i (Ocak 2018-Kasım 2019) çalıştırdı.

Yayınlanma Tarihi:20:51,