SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal: ‘Kamuoyunun takdirine bırakıyorum…’

Çaykur Rizespor Fenerbahçe maçı sonrası açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, "Rakip takım sert oynadı. Rakibin yaptığı faulleri ve hakem kararlarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

Güncellenme: 23:19, 29/12/2019

Süper Lig’de 17. haftanın ve devrenin kapanış maçında Fenerbahçe, deplasmanda Çaykur Rizespor’u 2-1 mağlup etti. Yanal maçı değerlendirirken “İlk ve son maçları oynamak zordur. Kolay bir gece olmadı. İstediğimiz oyunu rakibe kabul ettirsek de etkili bir oyun olmadı. İstediğimiz puanı aldık. Rakip takım sert oynadı. Rakibin yaptığı faulleri ve hakem kararlarını kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

‘Skor her zaman haklıdır!’

Yanal şampiyonluk söylemini yenilerken “Biz doğruları yapmaya çalışan bir kulübüz. Ligi en iyi şekilde zirvede kapatmak istiyoruz. Biz şampiyon olacağız. Futbolun doğrularını yaparak olacağız. Sezon başından bu yana oynadığımız oyunun takdirini alamasak da skorun takdirini aldık. Skor her zaman haklıdır!” diye konuştu.

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Çaykur Rizespor 1-2 Fenerbahçe MAÇ SONUCU | Çaykur Rizespor 1-2 Fenerbahçe

Transfer sorusuna, “Her zaman transfer çalışmalarının içerisindeyiz. Ayın 6’sı akşamında herkese yemek yiyip, basın toplantısı yapacağız. Transferleri o zaman konuşuruz” yanıtını veren Yanal, “6 Ocak’ta bir basın toplantısı yapacağız. Bu maçın önüne geçmemesine adına o zaman konuşuruz. Ayrıca derbi sonrasında başkanımızın açıklaması üzerine benim bir açıklama yapmam doğru olmaz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:21:33,