SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor’dan Mustafa Cengiz’in sözlerine sert cevap!

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in verdiği bir röportajdaki sözlerine resmi siteden yazılı bir açıklamayla ağır bir cevap verdi.

Güncellenme: 19:46, 26/12/2019
Sivasspor’dan Mustafa Cengiz’in sözlerine sert cevap!

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in geçen sezon Kulüpler Birliği’nin hakem bildirisinde imzası olan takımları kulüpleri hedef alarak, “Bu açıklamayı yapan 17 değil, 8 kulüptü. Firavun’un laneti gibi o bildiride imzası olan 8 kulübün 3’ü küme düştü” açıklamasına sert bir yanıt verdi.

Süper Lig’de sezonun ilk yarısını lider tamamlamayı garantileyen Demir Grup Sivasspor’un kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, hakemleri baskı altına alacak açıklamalar ve görüşmeler yapmayacaklarını belirtti.

Otyakmaz, yaptığı yazılı açıklamada, hakem hataları, Video Yardımcı Hakem (VAR) kayıtlarının açıklanması talebi ve geçen sezon Kulüpler Birliği Vakfı tarafından yayımlanan bildiri hakkında görüşlerini paylaştı.

İŞTE MECNUN OTYAKMAZ’IN SÖZLERİ

“28 Kasım 2018 tarihinde dönemin Kulüpler Birliği tarafından yazılan, sadece ana hatlarından bahsedilerek bilgisi verilen, şahsen üslubunu tasvip etmediğim, buna rağmen Kulüpler Birliği kararı olarak ‘haber amaçlı’ resmi internet sitemizde yayınladığımız bildirinin yine gündemde olduğunu görüyoruz.

O bildiride yayınlan “Ancak özellikle Anadolu kulüplerine karşı yapılan çok daha fahiş hakem hataları karşısında Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu defakine benzer refleks göstermediği ve benzeri kararlar almadığı herkesin malumudur.” cümlesinde TFF’ye yönelik bir eleştiriyken olayın kişiselleştirilerek temcit pilavı gibi sürekli önümüze sürülmesi büyük bir haksızlıktır ancak görüyoruz ki değişen bir şey yok. Ha Kel Hasan, Ha Hasan Kel. Önceleri Pembe Köşk’te olduğu gibi dün Beylerbeyi olur, bugün Zorlu, yarın Olimpiyat Stadı. Fakat bir şey değişmez; ezilen hep Anadolu kulüpleri olur. Bugün yapılan dün yaptığınızı aklamaz, meşrulaştırmaz.

“FİRAVUN VARSA MUSA VAR, FELAK-NAS VAR”

Bizim o dönem resmi sitemizde haber niteliğinde yayınladığımız basın bülteni yüzünden 8 kulübün Firavun lanetine maruz kaldığımızı da öğrenmiş olduk. Lütfen 6 Anadolu takımını sizin bu vahşi, pervasız ve adaletsiz rekabetinize alet etmeyin. Unutulmamalıdır ki; Firavun varsa Musa var, laneti varsa Felâk-Nas var. Lanet döner dolaşır yapanı bulur günümüzde canlı örnekleri olduğu gibi!!!

Daha önce ligin ilk yarısını 2 kez lider bitirip şampiyon olamayan bir Anadolu kulübü olarak her şeyin farkındayız. Yine de hakemleri baskı altına alacak açıklamalar, görüşmeler yapmayacağız. Hakemleri rahat bırakın, vicdanlarıyla baş başa bırakın işte o zaman hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Ayrıca VAR kayıtlarının açıklanmasını sezon başında Riva’da yapılan toplantıda dile getirip destek bulamayan bir başkan olarak hem bu yılın hem de geçen yılın VAR kayıtlarının açıklanmasından yanayım. Böylece İH. Konyaspor maçı gibi Ç. Rizespor maçı da açıklanmış olur.”

Yayınlanma Tarihi:19:41,