SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Fatih Terim tartışılıyor!

16 haftada 24 puan toplayabilen sarı-kırmızılılarda, Fatih Terim’in sorunları çözememesi endişe yaratıyor. Herkes ocak ayındaki revizyonu bekliyor ama takım ışık dağıtmıyor.

Sezona 10 milyon Euro’luk transfer harcaması ile başlayıp 12 yeni futbolcuyu renklerine katan, 136 milyon Euro ile Süper Lig’in en değerli kadrosunu oluşturan Galatasaray, her geçen hafta daha da eriyor.
Türkiye’nin en çok kazanan kalecisi (Muslera), orta saha oyuncusu (Belhanda) ve forvetine (Falcado) sahip takımı Cimbom, 16 haftada sadece 6 galibiyet alabildi, 18 gol atıp 24 puan toplayabildi.
YÖNETİM ARKASINDA | Bu kötü gidişi durduramayan teknik patron Fatih Terim ise yıllar sonra kendini tartışılır halde buldu.
Tecrübeli çalıştırıcı özellikle yönetim ve taraftar nezdinde hâlâ kredisini koruyor ancak eleştiriler de alıyor. Deplasman ve gol sorunun çözemeyen, son dakikalarda kaybedilen puanlara engel olamayan Terim, yıldız isimlerden de verim alamadı.
Kurt hocanın ocak ayındaki revizyon sözlerine rağmen takımı umut vermiyor.
2004'Ü ANDIRIYOR | Fatih Terim, en son 2003-04 sezonunda bu denli eleştirilmişti. 29 puan ve beşincilikle tamamlanan ilk yarının ardından ikinci devre de kötü gidişat devam etmiş, Terim, 26. haftada alınan 2-1’lik Rize yenilgisi sonrası istifa etmişti. Cimbom, geçen sezon ise ilk yarıyı 26 puanla tamamlamasına rağmen sezon sonu şampiyonluğa ulaşmıştı.