SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SON DAKİKA | Ersun Yanal basın toplantısına Emre Belözoğlu ile çıktı: ‘Herkes haddini bilecek’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Beşiktaş maçı sonrasında yayıncı kuruluşa çok kısa bir açıklama yaparak, 'Teknik direktörü olmayan bir Fenerbahçe kazandı' dedi. Yanal'ın bu sözleri istifa sinyali olarak algılanırken gerçek basın toplantısında ortaya çıktı. Kavga ettiği iddia edilen Emre Belözoğlu ile toplantıya çıkan Yanal, 'Dedikodular, arkadan konuşmalar, bunlar çok terbiyesizce' dedi.

Güncellenme: 22:38, 22/12/2019

Süper Lig’in 16. haftasında Beşiktaş’ı 3-1 yenen Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, yayıncı kuruluşa ilginç bir açıklama yaptı.

Ersun Yanal, “Galip gelemediğimiz maçlardan farklı oynamadık. Birçok mevkisi olmayan, hatta teknik direktörü olmayan Fenerbahçe galip geldi. Görevimizi yaptık. Büyük Fenerbahçe taraftarına armağan olsun. Soru almayacağım. Basın açıklamasını hafta içi yapacağım” dedi.

Yanal’ın bu açıklamaları istifa sinyali olarak algılansa da gerçek basın toplantısında ortaya çıktı.

İLGİLİ HABER Ali Koç: Türkiye Futbol Federasyonu açıklasın... Ali Koç: Türkiye Futbol Federasyonu açıklasın...

TOPLANTIYA EMRE BELÖZOĞLU İLE ÇIKTI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, “Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Biz bu saldırılarla yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek.” dedi.

Süper Lig’in 16. haftasında Fenerbahçe’nin Beşiktaş’ı 3-1 yendiği derbi maç sonrası düzenlenen basın toplantısına, teknik direktör Ersun Yanal’ın yanında takım kaptanı Emre Belözoğlu ile sportif direktör Damien Comolli de katıldı.

Ersun Yanal, basın toplantısına, “Hepimiz yapmamız gerekeni yaptık. Fenerbahçe bugüne kadarki birçok maçta da bundan farklı oynamadı. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar ve fedakarlıklarına da teşekkür ediyorum. Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Biz bu saldırılarla yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek. Fenerbahçe, dedikodularla, arkadan konuşmakla yıkılacak bir takım değil” sözleriyle başladı.

“KARALAMALARA İTİBAR ETMEYİN”

Emre Belözoğlu’nun 1 haftadır sakatlık yaşadığını anlatan Ersun Yanal, “Bu problemle 1 haftadır uğraşıyoruz. En son denedi, baktı, olmadı. Sağolsun bizi kırmadığı için, yola çıktığımız günden bu yana asla bizimle problemi olmadı. Büyük destek verdi. Karalamalara itibar etmeyin. Futbolumuzu kaostan kurtarın, futbolu kaosla beslemeyin. Empati yapın. Bunu yaptığınız zaman zaten problem kalmayacak. Bu markaya zarar vermeyin” ifadelerini kullandı.

Sarı-lacivertli teknik adam, daha kapsamlı bir açıklamayı hafta içi düzenleyeceği basın toplantısında yapacağını dile getirdi.

Yanal, derbi maçla ilgili olarak, “İyi bir oyun oldu. Kaybettiğimiz birçok maçtan farklı oynamadık. Bugün de o farkı ortaya koyduk. Birçok oyuncumuz mevki problemi yaşasa da elinden geleni yaptı. Beşiktaş’a da başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı ve soru kabul etmedi.

Öte yandan, maç sonrası yayıncı kuruluşa, “Birçok mevkisi olmayan, hatta teknik direktörü olmayan Fenerbahçe galip geldi. Büyük Fenerbahçe taraftarına armağan olsun. Hafta içinde bir basın açıklaması yapacağım” şeklinde konuşan Yanal’ın, kaptan Emre Belözoğlu ile tartışma yaşadığı ve istifa kararı aldığı iddiaları ortaya atılmıştı

Yayınlanma Tarihi:21:20,