SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jimmy Durmaz’a vuran isim tespit edildi! PFDK Tuzlaspor’a verilecek cezaları açıklayacak…

Olaylı Tuzlaspor Galatasaray maçının yankıları devam ediyor... TFF'den olağanüstü toplantı kararı talep eden Galatasaray için cezalar açıklandı ancak Tuzlaspor'un savunma süreci devam ediyor. PFDK yeni görüntülerde Jimmy Durmaz'a vuran kişinin Kerem Şahin olduğunu tespit etti. Tuzlaspor ile ilgili karar önümüzdeki hafta verilecek. TFF konuyla ilgili olarak açıklama yaptı.

SKOR ÖZEL | Ümit GENÇ
Güncellenme: 23:14, 20/12/2019
Jimmy Durmaz’a vuran isim tespit edildi! PFDK Tuzlaspor’a verilecek cezaları açıklayacak…

Ziraat Türkiye Kupası’nda Tuzlaspor ile Galatasaray’ın karşı karşıya geldiği rövanş maçında yaşanan saha olayları sonrası PFDK kararları açıklandı. Galatasaray’dan Jimmy Durmaz’ın 3 resmi maçtan men edildiğinin açıklanması ancak Tuzlaspor cephesine ceza çıkmaması kamuoyunda tartışma yarattı.

TUZLASPOR’UN SAVUNMA SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Ancak Disiplin kurulu Tuzlaspor cephesinden sevk edilen isimler için kararını henüz vermedi. Bunun nedeni ise Tuzlaspor’un savunma sürecinin hala devam ediyor olması… Galatasaray Kulübü 17 Aralık’ta oynanan maçın ardından dün açıklanan PFDK sevkleri sonrası 48 saatlik süre dolmadan savunma raporunu hazırlayarak federasyona bildirdi.

GALATASARAY OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI TALEP ETTİ

Ligde bu hafta Göztepe ile oynanacak karşılaşma öncesi kararın çıkmasını bekleyen Galatasaray TFF’den olağüstü toplantı talep etti. Bunun üzerine bugün toplanan Disiplin Kurulu, Galatasaray ile ilgili kesinleşen kararını vererek Jimmy Durmaz’a 3 maç, kulüp görevlisi Ömer Kılıç’a da 45 gün hak mahrumiyeti cezası verildiğini açıkladı.

İLGİLİ HABER Son dakika | Olaylı Tuzlaspor Galatasaray maçının ardından PFDK cezaları açıkladı Son dakika | Olaylı Tuzlaspor Galatasaray maçının ardından PFDK cezaları açıkladı

TUZLASPOR İÇİN KARAR BİR SONRAKİ TOPLANTIDA

Tuzlaspor’un savunma süreci henüz tamamlanmadığı için TFF 2. Lig ekibi için verilecek kararlar önümüzdeki toplantıya kaldı. Tuzlaspor cephesinden PFDK’ya sevk edilen Gürses Kılıç, Gökhan Çıra, Bayram Olgun ve Muhammed Ali Kaçınok ile ilgili kararın 24 Aralık Salı günü açıklanması bekleniyor.

KEREM ŞAHİN DE SEVK EDİLDİ

Öte yandan yaşanan olaylarla ilgili yeni görüntüleri inceleyen TFF Jimmy Durmaz’a vuran kişi olarak tespit edilen Tuzlaspor futbolcusu Kerem Şahin’i de Disiplin Kurulu’na sevk etti. İlk incelemelerde Jimmy’ye vuran kişinin kim olduğu anlaşılamadığı için PFDK’ya sevk edilen isimler arasında Kerem Şahin yer almamıştı.

Böylece Tuzlaspor’dan PFDK’ya sevk edilen isimler 5’e yükseldi.

TFF’DEN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun bugünkü kararlarının açıklanmasının ardından özellikle sosyal medyada, dosyası görüşülmemesine rağmen Tuzlaspor A.Ş. kulübü ve mensuplarına ceza verilmediğine dair yanlış değerlendirmeler yapılmıştır.

Ziraat Türkiye Kupası’nda 17.12.2019 tarihinde oynanan Tuzlaspor A.Ş. – Galatasaray A.Ş. müsabakasında yaşanan disiplin ihlalleri nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Galatasaray A.Ş. Kulübü ve mensupları hakkında, Galatasaray A.Ş. tarafından PFDK’ya tedbirlerin kaldırılması amacıyla olağanüstü toplantı talebinde bulunulmuş ve sevk olunan kişilerin savunmaları sunulmuştur. Bu nedenle PFDK, ilgili kişiler hakkında 20.12.2019 tarihinde toplanarak kararlarını kamuoyuna duyurmuştur.

Aynı olaylar nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Tuzlaspor A.Ş. Kulübü ve mensuplarının savunma süresi devam etmekte olup, soruşturma tamamlandığında ilgililer hakkındaki kararlar açıklanacaktır.

Henüz savunmasını PFDK’ya sunmayan Tuzlaspor A.Ş.’nin, TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta devre arası tatili verilmesi nedeniyle hafta sonu maçı da bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu

Yayınlanma Tarihi:19:05,